20250522 Antwerpen Belgie, Jinc, Baas van Morgen Een beeld ban JINC Baas van Morgen 2025. © RR

35 Antwerpse leerlingen nemen op 21 mei plaats van CEO in tijdens JINC Baas van Morgen

Op donderdag 21 mei ruilen 35 Antwerpse leerlingen hun schoolbanken in voor de directiestoel tijdens de vijfde editie van ‘JINC Baas van Morgen’. In totaal geven 23 bedrijfsleiders en directeurs uit Antwerpen hun functie voor één dag door aan jongeren uit het lager en secundair onderwijs. Onder meer ExxonMobil, Fluvius, KMSKA, Manna Foods, MediaMixer en Kringwinkel Antwerpen nemen deel.

Het initiatief van JINC België wil jongeren laten kennismaken met de arbeidsmarkt en hen helpen ontdekken waar hun talenten en interesses liggen. De deelnemende leerlingen komen vaak uit een omgeving waar extra ondersteuning welkom is. Volgens JINC-directeur Koen Van Roey is die praktijkervaring belangrijk in een stad waar nog steeds meer dan één op de vijf jongeren het secundair onderwijs zonder diploma verlaat.

“Door jongeren actief te laten meedenken over echte uitdagingen binnen bedrijven, vergroten we hun zelfvertrouwen én hun toekomstkansen”, zegt Van Roey. “Tegelijk krijgen bedrijven de kans om hun werking eens door de ogen van jongeren te bekijken.”

Een beeld van JINC Baas van Morgen 2025. © rr

De jongeren draaien niet enkel symbolisch mee, maar werken ook mee aan concrete vraagstukken. Zo nemen Aydin en Anabel (beiden 11) van basisschool Maria Boodschap de stoel over van Kris Moens, regiodirecteur van Daenens Dienstencheques.

Ook Montaha (19), leerling aan Sint Maria, loopt een dag mee met Hans Tops van Kringwinkel Antwerpen. “Je krijgt ineens een veel beter beeld van wat een baas eigenlijk allemaal doet”, vertelt ze.

Naast de maatschappelijke impact zien deelnemende bedrijven het project ook als een investering in toekomstig talent. “We willen jongeren kansen geven om hun talenten te ontdekken en tegelijk leren wij zelf veel uit hun frisse ideeën en eerlijke inzichten”, klinkt het bij Daenens Dienstencheques.