Thomas Diepersloot, Sasha Coussement en Michael Oprinsen Thomas Diepersloot, Sasha Coussement en Michael Oprinsen van Bistro De Balans. © Nattida-Jayne Kanyachalao

Achter deze nieuwe bistro in hartje Antwerpen gaan chefs met een karrenvracht aan sterren schuil: “We gaan voor prijs-kwaliteit”

In de Kaasrui in Antwerpen, vlak bij de Grote Markt, gaat donderdag Bistro De Balans open. De Antwerpse chef Sasha Coussement gaat voor de nieuwe zaak in zee met sterrenchef Thomas Diepersloot en driesterrenchef Jacob Jan Boerma, twee Nederlanders die al langer actief zijn in de stad. “Maar een ster is niet het doel.”

De Balans opent op de Kaasrui 7 in een statig pand uit 1848, waar 146 jaar lang een verfwinkel gevestigd was. Die ging in 2013 dicht, waarna er enkele jaren later het Italiaans restaurant In De Balans werd geopend. Maar het pand kwam onlangs weer op de markt, drie nieuwe eigenaars hapten toe en zo werd Bistro De Balans geboren.

“We zijn al twee jaar op zoek naar een geschikt pand om een extra zaak te starten. Maar telkens waren we niet helemaal overtuigd of liep er in laatste instantie nog iets mis”, zegt Thomas Diepersloot, die al chef is van sterrenrestaurant Fine Fleur op de site van Botanic Sanctuary.

“Het kriebelde al langer om iets nieuws te doen naast Fine Fleur, een zaak die ik samen heb met chef Jacob Jan Boerma. We zijn al vijf jaar open en draaien daar op ons maximale aantal couverts. Dat is best druk, maar we hebben nog energie en goesting om extra te ondernemen. Die kunnen we hierin kwijt.”

Het pand uit 1848. © Nattida-Jayne Kanyachalao

Boerma is een van de grootste Nederlandse chefs ooit, sinds hij met zijn zaak De Leest drie Michelinsterren haalde. Die zaak sloot eind 2019 definitief, maar sindsdien werkt hij als horecaondernemer overkoepelend in verschillende zaken in binnen- en buitenland, waar hij talent wil laten doorgroeien.

“Fine Fleur runnen is best druk, maar we hebben nog energie en goesting om extra te ondernemen. Die kunnen we hierin kwijt”

Thomas Diepersloot

Goeie vrienden

Dat het sterrenduo met de 32-jarige Antwerpse chef Sasha Coussement in zee gaat, is geen toeval. “Ik deel met Thomas al een tiental jaar dezelfde vriendengroep. We kennen mekaar goed en we vertrouwen mekaar. Ik heb al in verschillende leuke zaken gewerkt, zoals Silo’s in Boortmeerbeek, mijn eigen zaak De Oude Jachthaven in Nieuwpoort en de laatste twee jaar La Rigue van Marc Coucke in Knokke. Daar heb ik het eerste jaar met Peter Goossens kunnen samenwerken, waar ik uiteraard enorm veel van geleerd heb. Nu ga ik hier zelf chef zijn en zal ik instaan voor de dagelijkse leiding”, legt hij uit.

Thomas Diepersloot en Jacob Jan Boerma leerden mekaar kennen in De Leest en ondernemen nu samen in Antwerpen. © Jeroen Hanselaer

De inbreng van Diepersloot en Boerma is uiteraard breder dan enkel hun deel als investeerder. “Ze ondersteunen me, stellen de kaart mee op en zetten alles mee op punt. Zij leggen de lat altijd hoog en zijn heel goed in het aanbrengen van de juiste final touch. Puur praktisch gezien is het ook zo dat een deel van de voorbereidingen in de keuken van Fine Fleur zullen gebeuren. Dat maakt het qua planning voor ons ook haalbaarder, terwijl de kwaliteit toch zeer hoog zal liggen”, zegt Coussement.

Klassiekers met een twist

Belgische klassiekers vormen de rode draad doorheen de kaart, al dan niet met een eigen twist. Maar er wordt ook buiten de landsgrenzen gekeken. Op de kaart staan onder andere een balfego-tonijntartaar (24 euro), een salade van kreeft met mango (26 euro) of een rundscarpaccio met truffelcrème (22 euro) als voorgerecht. Bij de hoofdgerechten zijn dat onder meer een pasta truffel (29,50 euro), kabeljauw met chorizo (26 euro), tarbot ‘rossini’ (52 euro) of een van de rundvleesspecialiteiten.

Chef Sasha Coussement (32). © Nattida-Jayne Kanyachalao

De twee sterrenchefs scharen zich zakelijk en inhoudelijk mee achter het concept, maar De Balans heeft geen sterrenambities. “Een ster is niet het doel. We gaan met deze gastro-bistro wel voor een zeer mooie verhouding in prijs-kwaliteit en voor een plek waar de mooie producten voor zichzelf spreken. En vooral: iedereen moet zich hier welkom voelen. Zowel Antwerpenaars als toeristen”, zegt Sasha.

De gasten kunnen à la carte bestellen. © Nattida-Jayne Kanyachalao