Depannage De Geus Fietsen De Geus lanceert met Depannage De Geus een nieuwe mobiliteitsdienst voor fietsers. Foto: RR

Antwerpse fietsenwinkel De Geus lanceert pechdienst voor fietsers: “Wie dagelijks fietst, wil mobiel blijven”

Fietsen De Geus lanceert met Depannage De Geus een nieuwe mobiliteitsdienst voor fietsers. Met het abonnement krijgen klanten 24 uur op 24 bijstand bij pech, zowel thuis als onderweg in België, Nederland en Luxemburg. De Antwerpse fietsspecialist combineert daarvoor de interventieservice van VAB met snelle herstellingen in zijn eigen werkplaatsen. Zo wil het bedrijf inspelen op de groeiende rol van de fiets als volwaardig vervoermiddel.

Bij een panne komt een interventieploeg ter plaatse. In ongeveer 80 procent van de gevallen kan de fiets meteen worden hersteld, zodat de gebruiker zijn rit kan voortzetten. Is dat niet mogelijk, dan wordt de fiets naar een werkplaats van De Geus gebracht. Abonnees krijgen daar via een fast-lane-regeling voorrang, waardoor de fiets doorgaans binnen één werkdag opnieuw rijklaar is.

Zekerheid

Volgens zaakvoerder Thomas Vanderhoydonck speelt de dienst in op een duidelijke evolutie. “Steeds meer mensen rekenen dagelijks op hun fiets voor werk, school of gezin. Dan is het cruciaal dat je snel opnieuw mobiel bent. Door interventie onderweg te combineren met onze eigen werkplaatsen bieden we een oplossing die zekerheid geeft.”

 

Fietsenwinkel De Geus depanneert voortaan ook fietsen in samenwerking met VAB

Ook mobiliteitsorganisatie VAB ziet de vraag naar fietsbijstand toenemen. “Wanneer je fiets je belangrijkste vervoermiddel is, kan pech een grote impact hebben op je planning”, zegt accountmanager Kelly Vermeulen. “Met deze samenwerking brengen we onze ervaring in mobiliteitsbijstand naar fietsers, zodat zij zo snel mogelijk weer op weg zijn.”

Technischer, zwaarder en intensiever

De groei van elektrische fietsen en cargofietsen maakt gespecialiseerde service volgens het bedrijf steeds belangrijker. Fietsen worden technischer, zwaarder en intensiever gebruikt. Fietsen De Geus onderhoudt jaarlijks ongeveer 20.000 fietsen en zet naar eigen zeggen zo’n 5.000 nieuwe fietsers op de baan. Met Depannage De Geus wil het bedrijf fietsers dezelfde gemoedsrust bieden als automobilisten bij pechverhelping. Klanten die dit voorjaar een elektrische fiets kopen, krijgen tijdelijk één jaar pechbijstand gratis.

Depannage De Geus herstelt fietsen onderweg in samenwerking met VAB