Carl-Antoine Saverys, topman van het Antwerpse bedrijf Exmar Carl-Antoine Saverys Foto: Joris Herregods

Antwerpse rederij Exmar bestelt vier olietankers

De Antwerpse rederij Exmar, vooral bekend als vervoerder van gassen, heeft vier olietankers besteld. De bestelling kadert in de diversificatie van de activiteiten, zegt CEO Carl-Antoine Saverys.

Exmar is een wereldspeler in het transport van LPG en andere gassen, maar is ook actief met bijvoorbeeld drijvende platformen.

Maandag kondigde het bedrijf de bestelling aan van vier nieuwe Suezmax-tankers, met de optie om er nog vier te bestellen. De Suezmax-tankers staan bekend als de ‘werkpaarden’ onder de olietankers. Het zijn niet de grootste tankers, maar nog altijd goed voor een laadvermogen van 157.200 ton of ongeveer een miljoen vaten.

Exmar plaatste de bestelling bij de Zuid-Koreaanse scheepswerf Daehan Shipbuilding. Het eerste schip zal worden opgeleverd in het derde kwartaal van 2027.

Volgens CEO Carl-Antoine Saverys kadert de bestelling in een diversificatie van de activiteiten en is het een goed moment om in de markt te stappen. “De bestelling is een mooie investeringsopportuniteit”, legt hij uit. “Het was het enige slot dat nog open was bij de scheepswerf. De prijs is aantrekkelijk. En  Suezmax-tankers zijn een segment met een hoge leeftijd, met de meerderheid van de tankers die ouder zijn dan vijftien jaar”.

Helemaal nieuw is de oliemarkt ook niet voor Exmar, merkt Saverys op. “We zijn al actief met vlottende olie-infrastructuur. En in het verleden hebben we ook al olietankers gehad”, verwijst hij naar de wortels van de Antwerpse rederij. “Olie en gas zijn bovendien niet zo heel verschillend. Wie iets van gas weet, weet ook iets van olie”.

Hoeveel de bestelling kost, werd niet bekendgemaakt. Ook de commerciële uitbating van de tankers is nog niet duidelijk.