BASF Antwerpen Foto: Belga

BASF ziet winst zakken

De Duitse chemiereus BASF heeft in het eerste kwartaal 808 miljoen euro winst gemaakt. Dat was 40,9 procent minder dan een jaar eerder. Het bedrijf zag de verkoop dalen en voelde druk op zijn prijzen.

De omzet daalde licht van 17,5 naar 17,4 miljard dollar. Onder meer bij de producten voor de landbouwsector en bij de chemicaliën lagen de volumes lager.

De Verenigde Staten zijn een belangrijke markt voor BASF. De impact van de hoge douanetarieven van de Amerikaanse regering is beheersbaar, klinkt het. Ruim 80 procent van de Amerikaanse omzet komt uit lokale productie. Onrechtstreeks dreigt wel een effect door de onzekerheid en de gewijzigde consumentenvraag.

BASF is ook in België actief. In maart raakte nog bekend dat een miljardeninvestering van het bedrijf in Antwerpen op de helling staat. BASF wil dat de overheid bijspringt bij de bouw van een grote CO2-opvanginstallatie.