Begrafenisondernemer Sereni De Polder opent nieuw filiaal in hartje Stabroek
STABROEK - Op de hoek van de Dorpsstraat en de Kleine Molenweg opent Sereni De Polder volgende maand een nieuw… Lees meer
Verlichtingsspecialist Etap uit Malle kondigde enkele tijd terug de afvloeiing aan van 67 werknemers. Het bedrijf heeft het moeilijk bij de overgang van fluo- naar led-technologie. Volgens het recent gedeponeerde jaarverslag is de omzet verleden jaar met liefst 10% gedaald tot nog maar 34,6 miljoen euro.
Etap maakt vooral functionele verlichtingssystemen, noodverlichtingen en lichtregelsystemen. De marktomgeving is vandaag biezonder moeilijk. In die mate dat het bedrijf de enkele tijd geleden ingezette herstructurering moet versnellen. Etap bouwde enkele tijd terug een nieuwe showroom, investeerde in de verbetering van de gebouwen en installeert nieuwe bedrijfssoftware. Internationaal werd oa. de vestiging in Dubai gesloten.
Een en ander blijkt onvoldoende. In die mate dat de neergang van de verkoop weegt op de kaspositie van het bedrijf. Verleden jaar was er een verlies van 2,1 miljoen euro. Het bedrijfsresultaat was 1,8 miljoen euro negatief.
De raad van bestuur blijft het vertrouwen behouden in het bedrijf en zijn productportefeuille. Er dienen evenwel maatregelen genomen te worden om de rentabiliteit te herstellen. Zeker omdat de overgang van fluo naar led handenvol geld kost. De klanten stellen hun bestellingen uit en willen eerst nagaan wat de voordelen zijn van led. Dit betekent ook dat Etap dubbele offertes moet opmaken en de voorraden verhogen. In bepaalde afdelingen werd eerder al een systeem van tijdelijke werkloosheid ingevoerd.
De vakbonden zijn inmiddels onderhandelingen begonnen over de verplichte afvloeiing van 67 mensen. Onder hen 20 bedienden en 47 arbeiders. Het management hoopt de gesprekken in augustus af te ronden.
Etap wordt aangestuurd door gedelegeerd bestuurder Johan Segers en voorzitter Christine Joris.
STABROEK - Op de hoek van de Dorpsstraat en de Kleine Molenweg opent Sereni De Polder volgende maand een nieuw… Lees meer
BERCHEM - Op 1 juni start Johan Klaps uit Berchem bij Ethias als Head of Direct Network. Klaps dient als… Lees meer
WUUSTWEZEL - Gino Nuytemans (58) is door de klanten op het online platform Handelsgids verkozen tot vriendelijkste handelaar van Wuustwezel.… Lees meer
ANTWERPEN, ZWIJNDRECHT - De groenewaterstoffabriek die de Belgische baggeraar en offshore-specialist DEME in Oman wil gaan bouwen, is opnieuw een… Lees meer
HOBOKEN, OLEN - De materialengroep Umicore heeft woensdag haar strategisch plan voor de komende jaren uit de doeken gedaan. Het… Lees meer
Reageer op dit bericht
Graag een reactie plaatsen op dit bericht? Registreer je dan nu op made-in.be
Heb je al een Made in-account?
Klik dan hier om in te loggen