Met het franchisemodel speelt Wasbar in op de toenemende vraag naar het concept, dat vandaag twaalf vestigingen telt. Volgens het bedrijf biedt de combinatie van een sterk merk, een herkenbare beleving en een breed aanbod over meerdere momenten van de dag een aantrekkelijk businessmodel voor ondernemers.
Florjan en Jonathan zijn geen onbekenden binnen het concept: beide ondernemers deden eerder ervaring op in een Wasbar-zaak. Vanuit die achtergrond zetten ze nu de stap naar zelfstandig ondernemerschap. Hun vestiging bevindt zich op Melkmarkt 17, in het centrum van Antwerpen.
“Florjan en ik hadden al lang samen de droom om op een dag samen een eigen horecazaak te starten”, zegt Jonathan. “Toen we in september te horen kregen dat WASBAR op zoek was naar franchisenemers, hebben we meteen de kans gegrepen. We zagen een ongelofelijke kans om onze gecombineerde ervaring en expertise te combineren met de droom die we al zo lang deelden samen, onze eigen zaak starten.”
Wasbar werd opgericht in 2012 en maakt sinds 2015 deel uit van Top Brands, dat in België ook ketens als Pizza Hut, PAUL en ELLIS Gourmet Burger uitbaat. Met franchising wil de groep het concept versneld uitrollen, zonder zelf alle vestigingen te openen.
De focus ligt daarbij op samenwerking met lokale ondernemers die het concept en de merkbeleving verder uitdragen. Kandidaten voor nieuwe vestigingen kunnen zich aanmelden bij de groep.
Met deze eerste franchisedeal in Antwerpen zet Wasbar een concrete stap richting een bredere aanwezigheid in zowel België als Nederland.