Kmo’s vergroenen wagenpark aan sneltempo
Belgische kmo’s investeren versneld in de vergroening van hun wagenpark. Dat blijkt uit een analyse van hr-dienstverlener SD Worx naar de nieuwe bedrijfswagens van de laatste vijf jaar. In 2022 was een op de acht nieuwe bedrijfswagens volledig elektrisch.
SD Worx analyseerde de bedrijfswagens van meer dan 150.000 loontrekkenden in de privésector. Daaruit blijkt dat kmo’s hun wagenpark snel vergroenen.
“Op vijf jaar tijd daalde de CO2-uitstoot van nieuwe bedrijfswagens op benzine met 27%”, meldt SD Worx in een persbericht. “Werkgevers tellen voor deze vergroening wel een hoger bedrag neer: de gemiddelde cataloguswaarde van (hybride) bedrijfswagens op benzine is op vijf jaar tijd met 40% gestegen (tot €43.000 in 2022).”
Bijna twee derde van alle bedrijfswagens komen van een kmo. De meeste rijden in Vlaams-Brabant (32,7%), West-Vlaanderen eindigt onderaan de lijst met 15,4%.
LEES OOK. Vlaams-Brabantse werknemers fietsen massaal naar het werk, aantal bedrijfswagens blijft toenemen
Veel gelezen in deze regio
Fors meer faillissementen in België: vooral horeca en bouwsector delen in de klappen
Het aantal faillissementen in ons land is in januari met bijna 15 procent gestegen op jaarbasis. Vooral in de horeca… Lees meer
Katoen Natie neemt transportbedrijf L’Ecluse uit Evergem over
ANTWERPEN, EDEGEM - Katoen Natie heeft een akkoord gesloten om transportbedrijf L'Ecluse uit het Oost-Vlaamse Evergem volledig over te nemen.… Lees meer
Reageer op dit bericht
Graag een reactie plaatsen op dit bericht? Registreer je dan nu op made-in.be
Heb je al een Made in-account?
Klik dan hier om in te loggen