Kandidaat-koper Merit Capital trekt zich terug
ANTWERPEN - De kans dat de bekende beursvennootschap Merit Capital alsnog kapseist, is een heel stuk groter geworden: Fuchs &… Lees meer
ANTWERPEN – Er zijn twee bindende biedingen uitgebracht op de activa van de Antwerpse vermogensbeheerder Merit Capital. Dat schrijft De Tijd en de informatie wordt bevestigd door advocaat Walter Van Steenbrugge, die de aandeelhouders van Merit Capital bijstaat.
Merit Capital verloor haar banklicentie in april na een ingrijpen door de toezichthouder, de Nationale Bank. Daarop werden, op vraag van Merit Capital, twee voorlopige bewindvoerders aangesteld – tot ongenoegen van de Nationale Bank.
LEES OOK. Einde verhaal voor Merit Capital
De bewindvoerders proberen al enige tijd een overnemer te vinden voor de activa. Volgens bewindvoerder Kjell Swartelé (Vanhoucke Advocaten) heeft dat nu geleid tot twee bindende biedingen. Het gaat om een bod uit Luxemburg en een bod uit Nederland.
De Nationale Bank moet wel nog haar goedkeuring geven voor een bod, en daar zou het schoentje kunnen wringen. De Nationale Bank wees de afgelopen jaren al meerdere overnamekandidaten af.
Rechtzaken
De biedingen zullen samen met het management en de aandeelhouders worden beoordeeld. De komende dagen al wordt een beslissing verwacht. Voor Merit Capital begint de tijd echt te dringen om een overnemer te vinden, vooral omdat het vermogen dat ze beheren vastzit.
De Nationale Bank zou volgende week in beroep gaan tegen het aanblijven van de bewindvoerders. En ook de aandeelhouders bij Merit Capital werken aan een reeks rechtszaken, onder meer tegen de Nationale Bank.
ANTWERPEN - De kans dat de bekende beursvennootschap Merit Capital alsnog kapseist, is een heel stuk groter geworden: Fuchs &… Lees meer
BORGERHOUT, RETIE - Frank Vanderlinden (47), Nico Plinke (39) en Koen Daemen (49) maken van Schoonbroek (Retie) de onbetwiste fintech-hoofdstad… Lees meer
ANTWERPEN, KORTRIJK - CIM Capital, de Antwerpse financiële groep waarin onder andere Marc Coucke en Tom Waes investeren. Zij verwerven… Lees meer
ANTWERPEN – De ondernemingsrechtbank van Antwerpen heeft tijdens de zitting van donderdag 28 juli het faillissement van 20 ondernemingen uit… Lees meer
MORSTEL - Net geen twee jaar na de sluiting van Light Gallery zal het statige gebouw langs de Krijgsbaan in Mortsel… Lees meer
Reageer op dit bericht
Graag een reactie plaatsen op dit bericht? Registreer je dan nu op made-in.be
Heb je al een Made in-account?
Klik dan hier om in te loggen