Van Lanschot Kempen neemt Mercier Vanderlinden over
Het Nederlandse Van Lanschot Kempen verwerft een meerderheidsbelang van 70% in de Antwerpse vermogensbeheerder Mercier Vanderlinden. De wealth managers blijven… Lees meer
Omdat de actuariële wereld niet stil staat, is Bank- en Verzekeringsgroep Argenta, met maatschappelijke zetel in Antwerpen, donderdag 19 januari een samenwerking van minimaal drie jaar aangegaan met de KU Leuven rond innovatief actuarieel onderzoek.
Vernieuwend en fundamenteel onderzoek met focus op de toekomst en met inbreng van nieuwe methodieken en denkpistes gebeurde tot op vandaag niet bij Argenta Assuranties.
De samenwerking maakt voortaan dit type onderzoek mogelijk voor Argenta. Enerzijds wordt de leerstoel ‘Loss modeling and reserving analytics for general insurance’ rond schadereserveringstechnieken aan de faculteit Economie en Bedrijfswetenschappen opgericht. Hieronder verstaan we het beter kunnen inschatten van de benodigde schadereserves bij diverse toepassingen zoals Solvency II, de toetsing of de reserves toereikend genoeg zijn, toekomstig IFRS17, enz. Anderzijds betreft dit het begeleiden van een doctoraatsstudent samen met een hoogleraar.
De titularis van deze leerstoel is professor dr. Katrien Antonio.
Voordeel voor Argenta is dat de nieuwe methodieken zullen worden toegepast op en getoetst aan de data van Argenta verzekeringsportefeuilles waardoor nieuwe inzichten mogelijk zijn.
Daarnaast sluit de leerstoel ook naadloos aan bij het duurzame karakter van Argenta omdat dit de bankverzekeraar toelaat rechtstreeks bij te dragen aan kwalitatief hoogstaand onderwijs.
Argenta Bank- en Verzekeringsgroep is een bankverzekeraar voor gezinnen, met activiteiten in België en Nederland, goed voor 1,65 miljoen cliënten. De bankactiviteit is gegroepeerd rond Argenta Spaarbank en de verzekeringsactiviteit rond Argenta Assuranties.
De Groep heeft een balanstotaal van ruim 38,7 miljard euro (31 december 2015). De netto jaarwinst van de Argenta Bank- en Verzekeringsgroep bedraagt 226 miljoen euro per 31 december 2015.
Het Nederlandse Van Lanschot Kempen verwerft een meerderheidsbelang van 70% in de Antwerpse vermogensbeheerder Mercier Vanderlinden. De wealth managers blijven… Lees meer
Funding agency The Harbour, dat ondernemers helpt hun groei te financieren, opent een zelfstandig kantoor in Antwerpen. Het Gentse bedrijf… Lees meer
De vermogensbeheerder Mercier-Vanderlinden heeft in Waregem een West-Vlaams kantoor kantoor geopend. Het van origine Antwerpse Mercier-Vanderlinden ontstond twintig jaar terug,… Lees meer
De ondernemingsrechtbank van Antwerpen, afdeling Antwerpen, heeft in haar zitting van 15 april het faillissement van 3 bedrijven uit de… Lees meer
De Belgische pionier van de premium hamburger viert binnenkort haar tiende verjaardag met een volledig nieuw concept. De maanden in… Lees meer
Reageer op dit bericht
Graag een reactie plaatsen op dit bericht? Registreer je dan nu op made-in.be
Heb je al een Made in-account?
Klik dan hier om in te loggen