Met de campagne ‘Onderneming met een Groot Hart’ stelt Rode Kruis-Vlaanderen tot doel om bedrijven hun medewerkers aan te moedigen om bloed en plasma te doneren in een van de vijftien donorcentra in Vlaanderen.
Amplifon Hoorcentrum ‘Wille Horen’ uit Boom slaagde daar met glans in. Het bedrijf wist de afgelopen twaalf maanden zijn medewerkers op indrukwekkende wijze te mobiliseren. Met een gemiddelde van vier donaties per medewerker liet het Amplifon Hoorcentrum alle andere deelnemende bedrijven in de regio achter zich.
“We zijn bijzonder trots op deze erkenning”, zegt zaakvoerster Ilse Wille. “Ikzelf begon in 2019 plasma geven nadat mijn vader acute leukemie kreeg”, vertelt ze. “Op dat moment werd ik er mij van bewust dat je met vrijwillig bloed of plasma geven letterlijk een leven kan verlengen/redden.”
Actief deelnemen
“Toen ik vorig jaar deze campagne ontdekte, heb ik dan ook geen moment getwijfeld om mijn zaak in te schrijven en mijn medewerkers warm te maken om actief deel te nemen”, vertelt ze. “Als een medewerker een afspraak had om te doneren, mocht deze vroeger op het werk vertrekken. Kwestie om de motivatie nog wat te vergroten”, knipoogt ze.
“Het toont dat kleine individuele acties samen een grote maatschappelijke impact hebben. Ik hoop dan ook dat vele grote en kleine bedrijven ons voorbeeld mogen volgen”, besluit Ilse.
Met meer dan 200 deelnemende bedrijven blikt Rode Kruis-Vlaanderen terug op een geslaagde eerste editie van Onderneming met een Groot Hart. Intussen is de nieuwe jaargang van start gegaan.
10.000 liter
“Doel is om minstens 5 procent meer plasma in te zamelen dan vorig jaar”, vertelt Vincent Verbeecke, woordvoerder van Rode Kruis-Vlaanderen. “Dat komt overeen met zo’n 10.000 liter extra of 7.500 nieuwe donoren. Die groei is nodig, want vandaag blijft Vlaanderen gedeeltelijk afhankelijk van ingevoerd plasma uit het buitenland. Onafhankelijk worden is cruciaal voor de betaalbaarheid en beschikbaarheid van levensreddende behandelingen.”
“Bedrijven of ondernemingen zoals Amplifon Hoorcentrum Wille Horen maken mee het verschil. Deze award bekroont niet alleen hun inzet, maar ook hun maatschappelijk engagement”, zegt Verbeecke.
Het bedrijf dat het meeste plasmadonaties per werknemer heeft, wint de titel voor een jaar. Zowel grotere als kleinere ondernemingen maken kans om te winnen.