Sofie Anthony maakt kans op de titel van Strafste Onderneemster van het Jaar Sofie Anthony maakt kans op de titel van Strafste Onderneemster van het Jaar. Foto: RR

Sofie Anthony (Anthony Cranes) dingt mee naar titel van ‘Onderneemster van het Jaar’: “Je huurt bij ons niet zomaar een kraan, maar een collega die je probleem oplost”

De Antwerpse onderneemster Sofie Anthony, zaakvoerder van Anthony Cranes, is finalist voor de WOMED Award ‘Onderneemster van het Jaar’. Anthony werd vorig jaar door Made in nog verkozen tot Strafste Onderneemster, en maakt nu kans op de nationale erkenning voor vrouwelijk ondernemerschap.

Met haar bedrijf ondersteunt Anthony al jaren tal van bouw- en renovatieprojecten in en rond Antwerpen. Anthony Cranes is gespecialiseerd in de verhuur van kranen, telkens in combinatie met ervaren machinisten die aannemers en bouwbedrijven bijstaan bij complexe hijswerken.

Van Antwerpse Reuzen tot Oosterweel

De kranen van het bedrijf waren de voorbije jaren betrokken bij verschillende opvallende projecten in de stad, zoals de Antwerpse Reuzen, Het Steen en De Roma. Momenteel werkt het bedrijf ook mee aan werven binnen de Oosterweelverbinding.

LEES OOK. Sofie Anthony is dé Strafste Onderneemster van Antwerpen: “Ik was al blij met de nominatie, maar dit is de kers op de taart”

“Bij Anthony Cranes huur je niet zomaar een kraan, je huurt een collega voor een dag die je probleem letterlijk van de grond helpt”, zegt Sofie Anthony.

Vrouw in mannenwereld

Voor de onderneemster heeft de nominatie ook een symbolische waarde. “We bouwen met ons team letterlijk mee aan Antwerpen. Als vrouw in de bouwsector ben ik nog altijd een uitzondering. Net daarom wil ik bijdragen aan een sector en een maatschappij waar vrouwelijk leiderschap vanzelfsprekend wordt.”

Stemmen voor de WOMED Award ‘Onderneemster van het Jaar’ kan nog tot 29 maart. De winnaar wordt bekendgemaakt tijdens de awardshow op 28 april.