Antwerpse Plann3r komt in Britse handen
De Antwerpse start-up Plann3r is overgenomen door het Britse GetBusy. Het Britse bedrijf is een all-in-one tool die bedrijven een… Lees meer
Het technologiebedrijf Textgain uit Berchem zal een Europees onderzoekscentrum naar online haat, desinformatie en ethisch verantwoorde Artificiële Intelligentie (AI) leiden voor alle Europese taalgebieden. Het technologiebedrijf werkt voor dit project samen met onder andere Dare to be Grey, Hogeschool Utrecht en PDCS.
Online haat en complottheorieën worden massaal gedeeld op sociale media. Wereldwijd worden democratieën uitgedaagd door toenemende polarisering, haat en desinformatie. Sociale mediaspelers zijn geneigd om AI-hulpmiddelen in te zetten tegen haatberichten, maar de maatschappelijke impact van deze systemen is niet altijd duidelijk.
“Extremistische taal die soms online komt, heeft invloed op hoe mensen handelen in het echte leven. Een voorbeeld daarvan zijn de recente Amerikaanse presidentsverkiezingen”, zegt Textgain’s eigen expert Olivier Cauberghs, voormalig radicaliseringsdeskundige bij de Federale Politie. “De vele talen in Europa zijn een hindernis om een totaalbeeld te krijgen. Dat willen we aanpakken met een combinatie van vakkennis en innovatieve technologie van Belgische bodem, die past binnen onze Europese democratische waarden.”
Het doel van het project is om een goede greep te krijgen op onlinetrends in alle officiële talen door het gebruik van AI, waarna experts deze informatie kunnen counteren. “Het interesseert ons niet welke politieke stempel, huidskleur of religie iemand heeft”, zegt Gijs van Beek, projectleider bij Textgain. “Vooral het steeds giftigere taalgebruik op sociale media dat mensen aanzet tot actie in de straat interesseert ons. Het hoe en waarom daarachter willen we doorgronden.”
Voor het project zullen alle betrokken bedrijven nauw samenwerken met meer dan 50 experten en organisaties zoals Europese politie- en veiligheidsdiensten, mensenrechtenorganisaties, beleidsmakers en terrorisme-experten, zowel lokaal als op Europese schaal.
De Antwerpse start-up Plann3r is overgenomen door het Britse GetBusy. Het Britse bedrijf is een all-in-one tool die bedrijven een… Lees meer
Naar jaarlijkse traditie bedankt Davinsi Labs haar klanten met een relatiegeschenk in deze periode. Dit jaar gooide het Antwerpse bedrijf… Lees meer
Door de coronacrisis werken we allemaal massaal thuis, maar niet iedereen is even gekend met de laatste technologie. Daarom lanceerde… Lees meer
Collega-cateraars Mi! Streetfood uit Ranst en The Street Food Company uit Gent slaan de handen in elkaar en lanceren een… Lees meer
Tijdens de maand februari 2021 gingen er in ons land 540 bedrijven over de kop. In vergelijking met de maand… Lees meer
Reageer op dit bericht
Graag een reactie plaatsen op dit bericht? Registreer je dan nu op made-in.be
Heb je al een Made in-account?
Klik dan hier om in te loggen