Gunter Vansteensel draagt zijn zaak GUVA na dertig jaar stap voor stap over aan zijn zoon Axel Gunter Vansteensel draagt zijn zaak GUVA na dertig jaar stap voor stap over aan zijn zoon Axel. — © Robin Fasseur

Vader Gunter en zoon Axel Vansteensel vieren 30 jaar GUVA Parket: “Wij hebben echt een goede klik”

GUVA, specialist in parket, laminaat en vinylvloeren uit Essen bestaat dertig jaar. “Een ideale gelegenheid om de leiding van onze familiezaak stilaan over te dragen aan onze zoon Axel (23)”, vertelt Gunter Vansteensel (58), oprichter van GUVA.

“Na eerste werkervaringen als verkoper van houten vloeren bij firma’s in de regio startte ik in mei 1995 mijn eigen zaak op. Verwijzend naar mijn naam koos ik voor GUVA”, blikt Gunter Vansteensel terug. “Twintig jaar lang was onze winkel gevestigd in de Jos Tilborghsstraat 57 in Nieuwmoer (Kalmthout), op de hoek met de Blikstraat. Daar werd na verloop van tijd de handelsruimte letterlijk en figuurlijk te klein. Ons aanbod is sterk gegroeid, waardoor we nood hadden aan een grotere toonzaal en ons vorige pand was te laag om met een heftruck binnen te rijden. Dat zorgde bij grote leveringen soms voor praktische problemen.”

GUVA beschikt op de Postbaan in Essen over een ruime toonzaal en voldoende opslagruimte. — © Robin Fasseur

“We zochten en vonden in de buurt een nieuw pand dat beter aan onze noden voldeed. Tijdens de verplichte sluiting door corona in 2021 zijn wij met GUVA verhuisd naar onze huidige locatie op de Postbaan 72 in industriezone Rijkmaker, tussen Essen en Kalmthout. Hier is meer dan plaats genoeg om een ruime toonzaal en winkel te combineren met voldoende opslagruimte”, schetst Gunter de voordelen van het nieuwe pand waar ze nu een viertal jaar zitten.

Na dertig jaar laat oprichter Gunter Vansteensel zijn zoon Axel meer op de voorgrond treden bij GUVA. — © Robin Fasseur

“In de periode van de verhuis ben ik mee in de zaak gestapt”, pikt zoon Axel in. “Mijn vader houdt zich vooral bezig met de verkoop, terwijl ik de plaatsingen coördineer en mee uitvoer. Met GUVA bieden wij een ruim aanbod in houten vloeren (parket), maar ook in laminaat en vinyl. Er zijn tegenwoordig zoveel mogelijkheden dat we echt voor ieders smaak en budget een geschikte vloer kunnen aanbieden. We leggen vloeren in nieuwbouwwoningen of tijdens grootschalige renovaties van bestaande panden, vaak in opdracht van binnenhuisarchitecten of aannemers, maar zeker ook op vraag van particuliere klanten. We verzorgen vakkundig de plaatsing van de vloeren, inclusief de volledige afwerking tot het zetten van plinten toe.

“Wat we ook regelmatig doen, is het renoveren van bestaande houten vloeren. Mensen zijn dan vaak aangenaam verrast welk effect het opschuren van de vloer heeft. Soms zien we echte ‘pareltjes’ tevoorschijn komen als je een donkere, houten vloer opschuurt”, vertelt Axel Vansteensel. “Wie dat zelf wilt doen, kan bij ons daarvoor een schuurmachine huren. Mensen kunnen bij ons ook steeds terecht voor advies en voor de nodige onderhoudsproducten.”

In de toonzaal van GUVA krijg je een goed beeld van welke soorten vloeren ze allemaal aanbieden en dat al dertig jaar lang. — © Robin Fasseur

“In de afgelopen dertig jaar zagen we ons aanbod wel wat veranderen. Tegenover mijn beginjaren heb je nu parketvloeren die al meer geolied zijn. Over het algemeen zijn de meeste vloeren ook onderhoudsvriendelijker dan dertig jaar geleden”, gaat Gunter verder. “Het aanbod van parket is niet zo fel gewijzigd, maar de andere soorten vloeren zoals laminaat en vinyl wel. Tegenwoordig verkopen we veel zogenaamde LVT-vloeren, luxury vinyl tiles. Deze tegels zijn eenvoudig te plaatsen, in veel kleuren beschikbaar en geschikt om te combineren met vloerverwarming. Wij zijn ook al vele jaren één van de twee erkende verdelers van Quickstep-laminaat voor de ruime regio Noord-Antwerpen.”

Zoon Axel neemt stap voor de stap de leiding over GUVA over, maar vader Gunter blijft zeker nog meewerken. — © Robin Fasseur

“Nu we dertig jaar bestaan, hebben we afgesproken dat ik stap voor stap nog wat meer taken van mijn vader ga overnemen. Ik draai al enkele jaren mee en het is ook de bedoeling om GUVA samen met mijn vader nog een tijd verder te zetten. Hij informeerde al lachend naar een paar dagen extra verlof. Daar valt zeker over te praten”, lacht Axel. “Ik vind het ook niet erg om samen met Axel, GUVA nog verder uit te bouwen, want we hebben echt een goede klik. Het is zeker niet altijd evident om als vader en zoon dag in, dag uit samen te werken, maar bij ons loopt dat goed. Mijn andere zoon, Mats, zit niet mee in de zaak, maar die heeft wel eens als fotomodel op onze kaartjes gestaan”, toont Gunter Vansteensel al lachend een kaartje dat ze uitbrachten ter gelegenheid van vijf jaar GUVA.