Hart voor ondernemers 2026 Vlnr.: An Cambré (Orthocam), Florence Luyten (Hout Luyten), winnaars Maxime en Peggy Vleugels (Agora Culinair), Bart Broeckx (Voorzitter UNIZO Neteland), Jo De Rycke (Directeur Provincie Antwerpen) en Anja Van Nueten (bestuurslid UNIZO Neteland). Foto: Unizo Neteland

Agora Culinair uit Herentals verovert Hart voor ondernemers

Agora Culinair, een groothandel voor de horecasector uit Herentals, is woensdag in Vorselaar, in het bijzijn van 200 lokale ondernemers, uitgeroepen tot winnaar van het UNIZO Neteland Hart voor Ondernemers 2026.

Agora Culinair, het bedrijf van de familie Vleugels, staat al 50 jaar garant voor een uitgebreid gamma aan kwaliteitsartikelen voor de professionele horecazaak. Daarnaast baten ze ook een particuliere voedingsmarkt uit. Ze zijn actief in drie Belgische provincies en leveren over gans Vlaanderen. Hun aanbod beslaat meer dan 15.000 artikelen, alles onder één dak. Hun gepassioneerd team van meer dan 80 medewerkers helpt je het juiste product te vinden aan de juiste prijs.

Naast Agora Culinair stonden ook Orthocam en Hout Luyten op de shortlist. Alle drie de bedrijven, allen gevestigde familieondernemingen in Neteland, werden geselecteerd voor hun gedurfd ondernemerschap en positieve uitstraling, zowel lokaal als daarbuiten.

Het evenement, inmiddels aan zijn 11de editie toe, werd mogelijk gemaakt dankzij 27 lokale sponsors en vond plaats onder leiding van bestuurslid Anja Van Nueten, met een optreden van stand-upcomedian Jeron Dewulf.

Het publiek speelde een belangrijke rol in de selectie. Van de meer dan 3.000 stemmen ging Agora Culinair met ruim 1.200 stemmen aan kop. Peggy en Maxime Vleugels, 3de en 4de generatie van het familiebedrijf, namen de award mee naar de firma en beloofden het een prominente plek te geven.

Tijdens de avond werden ook 12 lokale ondernemers beloond met cadeaucheques, mogelijk gemaakt door de steun van de vijf Netelandse gemeenten: Grobbendonk, Herenthout, Herentals, Olen en Vorselaar.