“Om de leerlingen van de richting autotechnieken op hun toekomstige job voor te bereiden en om hen warm te maken voor de technologieën van het merk BMW, is het belangrijk dat ze kunnen leren op een hedendaags voertuig”, zegt Stijn Meeusen. “Onze sector evolueert vliegensvlug. We hebben vestigingen in Malle, Wijnegem en Kalmthout waar wij stagiairs ontvangen en altijd op zoek zijn naar gemotiveerde nieuwe autotechniekers. Voor ons is het een win-win als pasafgestudeerden helemaal mee zijn met de nieuwe technologieën.”
In samenwerking met BMW Belux schenkt BMW Meeusen daarom een splinternieuwe BMW X3 M50 xDrive aan de technische school Vito.
LEES OOK. BMW Meeusen breidt uit met overnames van Malle en Wijnegem
“Voor de leerlingen wordt het interessant om met een performante 3.0-liter zes-in-lijn benzinemotor kennis te kunnen maken, maar ook met de veiligheidsuitrusting zoals het Driving Assistant Pack Professional. Dit type wagen vormt bijvoorbeeld ook automatisch een reddingsstrook voor de hulpdiensten.”
Snufjes
Bij BMW Meeusen werken meerdere oud-studenten van het Vito Hoogstraten. Of het geen beter idee is om jongeren in opleiding aan een auto met wat krassen en een bluts te laten leren? “Nee, het wordt steeds moeilijker om goed opgeleide technici te vinden. Daarom vinden wij het essentieel om een recent model te schenken dat is uitgerust met de nieuwste snufjes en geavanceerde elektronica”, zegt Meeusen.
Stefan Degueldre en Benny Koyen, leerkrachten autotechnieken, hadden de leerlingen van het vijfde en zesde jaar meegebracht naar Malle. “Met deze schenking zijn we heel blij. Het is niet alleen de wagen, maar om het leerproces te ondersteunen krijgen zowel de leerkrachten als de leerlingen ook nog toegang tot de moderne diagnosesystemen en krijgen we ook didactisch materiaal zoals motoren en losse onderdelen.”
Schepen van Onderwijs Ann Fockaert (Leeft) van Hoogstraten omschrijft de wagen als een rijdend leerlabo. “Dit gaat veel verder dan de schenking van een voertuig. Het is een investering in kennis, in vakmanschap en in de toekomst van onze jongeren.”
Ook schepen van ondernemen Kris Mintjens (OostWest) van Malle en Tom Troch van het trainingscenter van BMW Belux kwamen kijken.
Eén meisje
Bij de ongeveer dertig aanwezige leerlingen autotechnieken van het Vito Hoogstraten zit er één meisje. Esther Verschueren (16) uit Beerse doet het vijfde middelbaar. “Ik vind het niet erg om tussen alleen maar jongens les te volgen. Ik ben geen dochter van een garagist of zo, het is echt een keuze die ik als autoliefhebber helemaal zelf heb gemaakt. Later wil ik graag nog verder studeren om me eventueel te specialiseren in de techniek van graafmachines. Ik weet niet van wie ik het heb, want verder is er in mijn familie niemand met autotechniek bezig.”
Als de motorkap omhooggaat, stromen de jongeren direct toe om te komen kijken. “We gaan er veel plezier aan beleven”, zegt Stefan Degueldre.
Het is al de tweede keer dat BMW Meeusen een wagen schenkt aan een technische school. In 2024 vertrok er ook al een BMW naar het Gitok in Kalmthout.
De BMW X3 M50 xDrive die werd weggeschonken, is speciaal als didactisch materiaal geproduceerd. Het voertuig heeft geen chassisnummer en kan niet ingeschreven worden. Je mag er niet mee op de baan rijden, al kan hij dat technisch gezien wel.