Bonheur alcoholvrij © Bonheur

Bonheur lanceert alcoholvrije ‘wine proxy’s’ in samenwerking met Frans wijnhuis

Het drankenmerk Bonheur breidt zijn aanbod uit met een nieuwe reeks alcoholvrije zogenoemde wine proxy’s: gastronomische dranken op basis van wijndruiven en kruideninfusies, ontwikkeld in samenwerking met een gerenommeerd Frans wijnhuis. Met de lancering speelt het merk in op de groeiende vraag naar volwaardige alcoholvrije alternatieven binnen het hogere segment van de horeca en de feestmarkt.

Wine proxy’s onderscheiden zich van gedealcoholiseerde wijn doordat ze van bij het begin zonder alcohol worden gecreëerd. Volgens oprichtster Klaartje Mertens laat die aanpak toe om meer controle te houden over smaakstructuur en complexiteit. De term komt oorspronkelijk uit Scandinavië, waar de categorie al langer ingeburgerd is.

Bonheur brengt drie referenties op de markt, elk met een eigen smaakprofiel, bedoeld om verschillende gangen van een menu te begeleiden. De dranken zijn opgebouwd rond wijndruiven, aangevuld met kruiden zoals verveine, gentiaan, tijm en citroenzeste. De kruiden worden verwerkt tot infusies, deels afkomstig van de wijngaard zelf of uit wildpluk.

Voor de ontwikkeling werkte Bonheur samen met een Frans wijnhuis, dat zijn expertise in terroir, aroma-opbouw en balans inbracht. De oogst van druiven en kruiden gebeurde tijdens een gunstig landbouwjaar, wat volgens het bedrijf bijdroeg aan de aromatische expressie en finesse van het eindproduct.

Met deze uitbreiding positioneert Bonheur zich verder binnen het segment van gastronomische, alcoholvrije dranken, een markt die de voorbije jaren duidelijk aan belang wint bij zowel consumenten als professionals.

© Bonheur