cartamundi © rr

Cartamundi wint Voka Prijs Ondernemen 2026

De Turnhoutse producent van kaarten en bordspellen Cartamundi heeft de Voka Prijs Ondernemen 2026 gewonnen. "Cartamundi had de troefkaart in handen", schrijft de werkgeversorganisatie donderdagavond in een persbericht.

Eerder dit jaar maakte Cartamundi bekend dat het 25 miljoen euro (eigen middelen, red.) zou investeren in de thuisbasis in Turnhout. Wereldwijd ging het om 100 miljoen euro. Het bedrijf is een van de grootste producenten van speelkaarten ter wereld, een markt die al geruime tijd blijft groeien.

“In digitale tijden gaan mensen hard op zoek naar fysieke connectie”, aldus Stefaan Merckx, CEO van Cartamundi. “Onze kaarten spelen daarop in en stimuleren dat gevoel. Daar blijven we op inzetten. Vanuit Turnhout. Want de connectie met de regio Kempen is heel sterk.” Cartamundi is ontstaan in 1970 door een joint venture tussen familiale drukkerijen in de provincie Antwerpen. In België stelt men ongeveer 600 mensen tewerk.

De Publieksprijs dit jaar was voor verpakkingsbedrijf Mivas, een maatwerkbedrijf uit Lier met 720 medewerkers. Jonge Ondernemer 2026 is Willem Beeck van E-bis. Beeck merkte dat leasefietsen na afloop van hun contract perfect bruikbaar waren, maar nauwelijks een tweede leven kregen. “Zo is een circulair businessmodel ontstaan”, zegt de jonge ondernemer. “Tweedehands leasefietsen opknappen om ze nadien te verkopen of opnieuw te leasen.”

De Voka Prijs Ondernemen werd dit jaar voor de veertigste keer uitgereikt door Voka Mechelen-Kempen. Vorig jaar won tuinbouwbedrijf Den Berk Délice, bekend van de smaaktomaten.