DATS24 opent laadplein aan parking Colruyt in Balen DATS24 opent laadplein aan parking Colruyt in Balen. Foto: DATS24

DATS 24 opent laadplein met 10 laadpunten bij Colruyt in Balen: “We spelen in op groei elektrische mobiliteit”

DATS 24 heeft een nieuw laadplein geopend op de parking van de Colruyt-winkel aan de Schoor in Balen. Het gaat om een site met in totaal tien laadpunten, een combinatie van snellaad- en standaardpalen.

Concreet gaat het om zes snellaadpunten met een gezamenlijk vermogen van 400 kW en vier standaard laadpunten van 22 kW. Het laadplein maakt deel uit van een bredere uitrol van DATS 24, dat inzet op een netwerk van gelijkaardige sites bij onder meer Colruyt-winkels.

“Voor eind 2026 willen we 70 nieuwe laadpleinen openen”, zegt Jean-Jacques Delmée, directeur van DATS 24. “We volgen daarbij de spreiding van elektrische wagens en spelen in op de groeiende vraag naar laadmogelijkheden.”

Het laadplein werkt met een dynamisch systeem, waarbij het beschikbare vermogen automatisch wordt verdeeld over de aangesloten voertuigen. Wagens met een bijna lege batterij krijgen daarbij voorrang, zodat het laden zo efficiënt mogelijk verloopt.

Ook bij Colruyt merken ze de evolutie. “We zien dat meer en meer klanten elektrisch rijden”, zegt gerant Anke Verstraelen. “Door laadpunten aan te bieden op onze parking kunnen klanten hun wagen opladen terwijl ze winkelen.”

Het laadplein is toegankelijk tijdens de openingsuren van de winkel en kan gebruikt worden met verschillende laadpassen of via betaling met bankkaart.