Tom Laveren Tom Laveren van Voka Mechelen-Kempen. — © Voka Mechelen-Kempen

Economie Mechelen-Kempen doorbreekt voor het eerst grens van 50 miljard euro

De economie in de regio Mechelen-Kempen heeft voor het eerst een omvang van meer dan 50 miljard euro bereikt. Dat blijkt uit nieuwe berekeningen die Voka Mechelen-Kempen liet uitvoeren in aanloop naar de jaarlijkse Réveillon. Volgens de ondernemersorganisatie blijft de regio daarmee een sterke groeipool binnen Vlaanderen.

Het brutoregionaal product (BRP), de som van alle goederen en diensten die in één jaar worden geproduceerd, blijft in 2024 stijgen en zet die groei ook in 2025 verder. Voka wijst op een hogere productie en aanhoudende internationale vraag naar producten en diensten uit de regio. Ook de impact van de inflatie speelt mee in de stijgende toegevoegde waarde.

Opvallend is dat het aandeel van de industrie in Mechelen-Kempen stabiel blijft op 31 procent. Terwijl Vlaanderen de voorbije tien jaar een daling zag naar 19 procent, houdt de regio haar industriële basis stevig vast.

De cijfers worden donderdagavond voorgesteld op de Voka Réveillon, dit jaar georganiseerd bij SEDS in Westerlo. Zo’n 700 ondernemers worden er verwacht.

De economische analyse kadert in de opmaak van een nieuw regioplan, een uitgebreide studie die de ontwikkeling van de regio tot 2040 in kaart brengt. Het plan onderzoekt onder meer de arbeidsmarkt, ruimtelijke ordening, onderwijs, de positie van verschillende industrieën en de impact van digitalisering en artificiële intelligentie op de productiviteit. De publicatie van het regioplan staat gepland voor april 2025.