Een paar jaar geleden volgden Jasper en Aron samen een opleiding Informatica aan het Sint Maria in Geel. “Ik ben na het secundair onderwijs als kelner gaan werken in Bistro Le Paige in Herentals”, vertelt Jasper. “Ik werd er al vrij snel zaalverantwoordelijke en leerde er de administratieve problemen kennen waarmee ondernemers in de horeca geconfronteerd worden. Software in de horeca is zeer versnipperd. De kassa hier, de reservaties daar, de personeelsadministratie nog eens apart, de facturen weer ergens anders. En als uitbater moet je alle balletjes in de lucht houden. Daar wilde ik iets aan doen.”
Aron koos ervoor om verder te studeren, maar ging ondertussen ook in Bistro Le Paige aan de slag als jobstudent. “De basis voor een samenwerking was gelegd”, zegt Jasper. “Ik had een goede basis informatica en wist waar het met de bestaande systemen in de horeca misloopt. Aron had zich ondertussen verder gespecialiseerd in de opbouw van platformen. We hebben de koppen samen gestoken. Na meer dan een jaar schrijven en uitwerken hebben we alle administratieve verplichtingen en uitdagingen waarmee uitbaters geconfronteerd worden, in één duidelijke werkomgeving samengebracht.”
“Via dit systeem kunnen de uitbaters na het ingeven van een aantal gegevens perfect het dagelijkse nettoresultaat opvolgen in interactieve grafieken”
Jasper Vranken, WorklyHet project kreeg de naam Workly, waarmee Jasper en Aron willen aangeven dat het systeem gewoon werkt. “Een reserveringsysteem, Peppol-facturatie, voorraadbeheer, de aanwezigheidsadministratie voor het personeel… Alles is mogelijk. We hebben ook een unieke Beast-module ontwikkeld. Via dit systeem kunnen de uitbaters na het ingeven van een aantal gegevens perfect het dagelijkse nettoresultaat opvolgen in interactieve grafieken.”
Horeca Expo
Jasper en Aron hebben officieel een onderneming opgericht om met Workly naar de horeca te trekken. “Is ons systeem uniek? Het is misschien is een beetje gedurfd om dat te zeggen, maar voor zover onze kennis reikt, is er vandaag geen tweede systeem op de markt dat hetzelfde biedt”, zegt Aron.
De ondernemers trekken alleszins naar de Horeca Expo in Gent om er een gooi te doen naar de bekroning van innovatie van het jaar. “De eerste klanten zijn ondertussen overtuigd”, zegt Jasper. “Van een van hen kregen we een mooi compliment. De man was eerst kritisch en toen we binnenkwamen, was de eerste reactie: ‘Daar is de twintigste deze maand die iets probeert te verkopen’. Nadien vertelde hij ons dat hij gezocht had naar tekortkomingen in ons systeem en argumenten om het af te keuren, maar dat hij die gewoon niet had gevonden.”
“Dat geeft de mens moed”, zegt Aron. “Als twee jonge gasten met beperkte eigen middelen een initiatief nemen om op een markt, waarop ook veel grotere spelers actief zijn, iets te betekenen, dan is dat niet gemakkelijk of voor de hand liggend. Maar we gaan ervoor. Op onze website staan de verschillende mogelijkheden die er zijn, maar nog liever komen we het ter plaatse toelichten.”
Klant
Jelle Ver Berne de eigenaar van Bistro Le Paige is alvast één van de overtuigde klanten. “Workly heeft mij nieuwe inzichten gegeven in mijn bedrijf. Het is alsof ik een extra teamlid heb dat overal aan denkt.”