De klanten van de slagerij in de Kruishuisstraat in Turnhout hoeven geen schrik te hebben, want die gaat niet verdwijnen. De Spetserhoeve op de boerderij van Gert en Sanne in Merksplas biedt meer ruimte. “Op deze plaats stond vroeger een stal”, vertelt Sanne Verdonck.
“Die is afgebroken om een nieuw gebouw te zetten. De beschikbare ruimte in de Spetserhoeve is minstens de helft groter dan in Turnhout. De toog is langer en er is wandkoeling. In Turnhout is er geen diepvries, in de Spetserhoeve wel. De productie verhuist naar Merksplas om het werk voor onze veertien personeelsleden wat comfortabeler te maken.”
Onze Spetservarkens lopen in de buitenlucht, niet ver van de parking van de winkel, zodat klanten ze kunnen zien.
Sanne Verdonck, Spetserhoeve
“Waar we voor staan, komt nog beter tot uiting in een hoevewinkel op een boerderij. De korte keten en echte smaken zijn belangrijk. Onze Spetservarkens lopen in de buitenlucht, niet ver van de parking van de winkel, zodat klanten ze kunnen zien. We maken al onze charcuterie zelf, net als bereidingen, zoals onder andere stoofvlees. Naast vleeswaren verkopen we ook voeding van lokale producenten die net als wij kiezen voor kwaliteit en smaak. Aardbeien komen van een teler uit de buurt en honing van een imker uit Zondereigen (Baarle-Hertog). Voor hoeve-ijs hebben we een samenwerking met De Hoeve uit Pulle. Kaas maken we niet zelf, maar we kiezen wel voor Belgische kazen”, legt Sanne Verdonck uit.
Recepten
De voorbije dagen hebben het koppel en het personeel hard gewerkt om vanaf 25 april de eerste klanten te ontvangen in de Spetserhoeve. “Er zijn proevertjes in het openingsweekend en we delen goodiebags uit”, vertelt Sanne. “Daar zitten recepten in om thuis in de keuken aan de slag te gaan.” De Spetserhoeve is gesloten op woensdag en zondag.