Oprichter Floris Remmen ziet dat het vaak ontbreekt aan een stevig datafundament. “Vliegen met een supersonische straaljager zonder betrouwbare instrumenten in de cockpit. Dat is AI zonder data. Het gaat snel, maar de kans op een crash is groot.”
De sessies richten zich op ondernemers en professionals die meer willen halen uit hun data, maar niet altijd weten waar te beginnen. Het programma combineert basiskennis met concrete toepassingen, gaande van inzicht in data- en AI-termen tot het uitwerken van een datastrategie en het begrijpen van moderne dataplatformen.
“Met deze sessies willen we bedrijven helpen om niet blind te vliegen, maar gericht koers te zetten”, zegt Remmen. “Het doel is om organisaties op een toegankelijke manier vertrouwd te maken met datagedreven werken.”
Daarnaast is er tijdens de sessies ruimte voor uitwisseling tussen deelnemers. De organisatie mikt daarmee ook op kennisdeling tussen bedrijven uit de Kempen.
Understanding Data is een startup uit de regio die bedrijven begeleidt bij het gebruik van data, onder meer op het vlak van strategie, technologie en opleiding. Volgens het bedrijf wordt dat steeds belangrijker voor ondernemingen die willen groeien en efficiënter werken.
De ontbijtsessies vinden plaats in het Paterspand in Turnhout en worden maandelijks georganiseerd. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder meer de rol van data en AI, het uitwerken van een datastrategie en de vertaalslag van businessvragen naar concrete oplossingen.