Het project ‘Vokaverse’ – waarbij Voka onder meer in Roblox bedrijven helpt om hun online zichtbaarheid te vergroten – neemt het in de finale op tegen projecten uit Duitsland, Bolivië, Sri Lanka en Oostenrijk. ”We waren al overtuigd van dit mooie project, maar deze finaleplaats tilt de ‘Vokaverse’ naar een heel nieuw level”, zegt Arne Vanlaer, bezieler en ontwerper van de ‘Vokaverse’. “We spelen nu mee op wereldschaal en dat zorgt toch voor een extra boost in heel onze Voka-Kamer. De ambitie is nu duidelijk: in september gaan we voor goud.”
De ‘Vokaverse’ is op dit moment een virtuele wereld in Roblox waar onder meer het kantoor van Voka Mechelen-Kempen is nagebouwd. Bedoeling is om bedrijven en online spelers in contact te brengen met de werking van Voka. “Maar dit is maar één element”, zegt Arne Vanlaer, adviseur digitalisering en innovatie bij Voka Mechelen-Kempen. “We zien het veel ruimer. De Vokaverse is dé hub die bedrijven en ontwikkelaars samenbrengt. We hebben er een heel traject rond gebouwd. Heel concreet: bedrijven die ook online aanwezig willen zijn, kunnen rekenen op advies en hulp van Voka.”
Verschil maken
“We begeleiden op dit moment al een heel aantal bedrijven, in hun eerste stappen. Voor ons volstaat het niet om virtueel aanwezig te zijn. We willen dat bedrijven er het verschil maken. Hoe? Dat zoeken we samen met het bedrijf uit. Er liggen online heel veel kansen. Virtuele platformen zoals Roblox, Spatial en Decentraland hebben miljoenen actieve gebruikers. Een virtuele aanwezigheid opent de deur naar deze groeiende doelgroep. Het helpt je ook om aan klantenbinding te doen.”
Het verschil maken, dat kan Voka nu ook op een héél groot podium. Op 4 september mag het de ‘Vokaverse’ gaan voorstellen in Australië, tijdens de ‘World Chambers Competition 2025’. De ‘Vokaverse’ is gekozen uit 83 inzendingen uit 41 landen.