Jarno en Marie “Je kunt bij ons lekker eten, maar je kunt hier even goed gewoon even binnenspringen voor een pintje of koffie”, zeggen Jarno en Marie. © EMA

“We zijn jong, maar hebben geen schrik om hard te werken”: Jarno (21) en Marie (20) openen bar&bistro Lodi

Jarno is 21. Zijn vriendin Marie is 20. En samen openen ze op woensdag 29 april in Arendonk een eigen horecazaak: bar&bistro Lodi. “Het zal voor ons geen nine to five-job worden, maar dat vinden we niet erg. We hebben geen schrik om veel en hard te werken”, zegt het jonge koppel.

Jarno Van Looy en Marie Dickens, allebei uit Arendonk, leerden elkaar kennen op de hotelschool in Geel. Wat ze nog meer gemeen hebben: ze zijn geen van beiden vies van werken. “We werken allebei al vanaf ons 15de in de horeca: eerst ’s avonds en in het weekend als jobstudent en later vast in dienst”, zegt Jarno. “Zo stond ik zelf anderhalf jaar als chef in de keuken van golfclub Steenhoven in Mol-Postel, maar ook hier in deze zaak bij de vorige eigenaar: in gastrobar Olive.”

Boerendochter

Ook Marie is als boerendochter opgegroeid in een sfeer van opgestroopte mouwen. Ondanks haar jonge leeftijd heeft ze al vijf jaar horeca-ervaring in lokale cafés en restaurants.

“Lodi’s stoofpotje is een zoete stoverij van Belgisch rundsvlees volgens mijn eigen recept”, zegt chef-kok Jarno. © RR
Lodi’s uitsmijter: boerenbrood met drie spiegeleieren, warme groenten en spek. © RR

“Om deze eigen zaak te kunnen opstarten hebben Jarno en ik al onze spaarcenten bijeengelegd”, zegt ze. “Maar we geloven erin. Allebei hebben we de voorbije jaren hier in deze zaak op de Voorheide in Arendonk zelf al gewerkt: Jarno in de keuken en ik als serveerster. We weten dat gastrobar Olive altijd goed gedraaid heeft en we hebben er vertrouwen in dat het met onze bar&bistro niet anders zal zijn, ook omdat Jarno echt wel een heel goede kok is.”

Ook de jonge chef-kok ziet het helemaal zitten. “Ik ben hier twee huizen verder in de straat opgegroeid. Zo weet ik dat de ligging perfect is en dat ook de mensen van Arendonk goede klanten zijn. Daarom: toen Kevin en Katrien (de vorige uitbaters, red.) beslisten om te verhuizen naar De Ster op de markt in Arendonk en een overnemer zochten, hebben we niet lang getwijfeld. Het was altijd onze droom om een eigen zaak te beginnen. Dit was een buitenkans. Het was nu of nooit.”

Een grote revolutie hoeven de klanten in Arendonk niet te verwachten. “Het concept blijft hetzelfde”, zegt Marie. “We willen vooral laagdrempelig zijn. Je kunt bij ons lekker eten, maar je kunt hier evengoed gewoon even binnenspringen om een pintje of een koffie te drinken: binnen in ons eetcafé of buiten op ons terras in de tuin. De prijs voor een pintje of koffie? 2,80 euro.”

Stoofpotje

Ook de eetkaart is erg toegankelijk, met vooral klassieke Vlaamse gerechten, allemaal versbereid met lokale producten. De specialiteit van het huis is Lodi’s stoofpotje. “Het is een zoete stoverij van Belgisch rundsvlees volgens mijn eigen recept, met peperkoek, winterwortel en rode ui. Niet met bier, maar met rode porto, wat zorgt voor een zachte en zoete smaak”, zegt Jarno. Lodi’s stoofpotje wordt geserveerd met frieten of kroketten en kost 26,40 euro.

Het gezellige tuinterras van bar&bistro Lodi heeft zeventig zitplaatsen. © EMA
Tijdens het eerste weekend van augustus, met Vrijkermis, gaat de keuken tijdelijk dicht en wordt er gedurende vier dagen alleen nog drank geserveerd bij Lodi. © EMA

Toch is niet alles Vlaams-Vlaams bij Lodi. Omdat Jarno na zijn studies in Geel nog een extra opleiding Aziatisch koken volgde, voegde hij ook enkele eigen Aziatische wokgerechten toe aan de kaart. Toch kun je in de nieuwe bar&bistro ook terecht voor een eenvoudige lunch van croques en uitsmijters. Een aanrader is Lodi’s uitsmijter: boerenbrood met drie spiegeleieren, warme groenten en spek, voor 14,50 euro.

De naam van de zaak, Lodi, is een samentrekking van de eerste twee letters van de familienamen van Jarno en Marie: Van Looy en Dickens.

Vrijkermis

Bar&bistro Lodi is open van woensdag tot zaterdag vanaf 11 uur, en zondag vanaf 9 uur. In het eerste weekend van augustus gaat de keuken uitzonderlijk dicht en wordt er vier dagen lang alleen nog drank geserveerd. “Dan is het Vrijkermis en schakelen we over op feestmodus”, zegt Jarno. “Dan installeren we een grote stretchtent in onze tuin: zaterdag met springkastelen en kinderanimatie en vanaf zondag met veel bier voor de vogelpikkers.”