Schermafbeelding 2026-06-23 om 14.41.02

2 Limburgse topchefs op shortlist als beste keukenprinses

De Lady Chef Academy heeft de vijf genomineerden bekendgemaakt voor de verkiezing van Lady Chef of the Year by BRU 2026. Opvallend daarbij is de sterke Limburgse vertegenwoordiging. Twee jaar nadat Tongerse chef Lize Willems de titel veroverde, maken opnieuw twee vrouwelijke chefs uit de regio kans op de onderscheiding. Onder hen Davine Croughs van restaurant Hēdonē in Tongeren en Céline Bleys van NYDE in Borgloon.

Céline Bleys (30) bouwde haar ervaring op in gerenommeerde restaurants als L’Air du Temps, Couvert Couvert en De Pastorale. Na haar opleiding aan Hotelschool Ter Duinen nam ze de leiding van NYDE in Borgloon op zich. Daar vertaalt ze de seizoenen en de rijkdom van Haspengouw naar een eigen culinaire stijl. “Ik wil gerechten creëren die niet alleen technisch perfect zijn, maar vooral een blijvende herinnering nalaten”, zegt ze.

Ook Davine Croughs (32) behoort tot de geselecteerde kandidaten. Ze werkte eerder bij onder meer Zilte, Fortuin en Ralf Berendsen. Een jaar geleden opende ze samen met haar partner restaurant Hēdonē in Tongeren. Daarmee schreef ze haar eigen culinaire verhaal verder na een carrière in verschillende toprestaurants.

Culinaire proef
De vijf genomineerden nemen deze zomer deel aan de Culinary Challenge in Hotelschool PIVA in Antwerpen. Tijdens die wedstrijd bereiden ze twee gerechten die blind worden beoordeeld door zowel een smaakjury als een keukenjury. De resultaten bepalen mee wie zich op 12 oktober tijdens het slotgala de nieuwe Lady Chef of the Year mag noemen.

Naast de hoofdprijs zet de organisatie ook jong talent in de kijker via de Lady Chef Rookie by Callebaut en de Lady Chef One-to-Watch by Winterhalter. Daarnaast kan het publiek stemmen voor de Lady Chef Public Prize.