keramo hasselt (Foto: Keramo-Steinzeug)

Beslist: 85 banen weg bij buizenfabriek

Steinzeug-Keramo, producent van keramische buizensystemen in Hasselt, schrapt 85 arbeidsplaatsen en zet zijn productieactiviteiten in de Limburgse vestiging stop. Na maanden van overleg hebben directie en vakbonden een sociaal akkoord bereikt. Daarin is vastgelegd dat 50 medewerkers worden ontslagen, terwijl 35 werknemers kiezen voor een vrijwillig vertrek.

De herstructurering hing al sinds januari boven de markt. Toen maakte het bedrijf bekend dat mogelijk 90 van de 144 werknemers hun baan zouden verliezen. Met het bereikte akkoord komt er nu duidelijkheid voor de betrokken medewerkers. De productie in Hasselt wordt volledig afgebouwd, terwijl de logistieke activiteiten behouden blijven.

“Dit is een bijzonder moeilijke beslissing voor iedereen die bij de vestiging betrokken is”, aldus de directie. “We hebben de voorbije maanden intensief overleg gevoerd om tot een regeling te komen die zoveel mogelijk duidelijkheid biedt aan onze medewerkers.”

Structurele problemen
Volgens Steinzeug-Keramo werd de productie in Hasselt de voorbije jaren steeds moeilijker rendabel te houden. Het bedrijf wijst daarbij op een combinatie van structurele overcapaciteit in de markt, stijgende energiekosten en toenemende concurrentiedruk.

“De vraag naar onze producten staat al geruime tijd onder druk”, klinkt het. “Tegelijk zijn de kosten aanzienlijk gestegen, waardoor verdere productie in Hasselt economisch niet langer haalbaar was.”

De aangekondigde sluiting betekent het einde van de productieactiviteiten op de site, die jarenlang een belangrijke rol speelde binnen de groep. De logistieke afdeling blijft voorlopig wel operationeel, waardoor 56 medewerkers aan de slag kunnen blijven.

Toekomst van de site
Met het sociaal akkoord komt een einde aan een periode van onzekerheid voor het personeel. De komende maanden zullen in het teken staan van de afbouw van de productie en de verdere organisatie van de logistieke activiteiten.

“Onze prioriteit ligt nu bij een correcte uitvoering van het akkoord en een zorgvuldige begeleiding van de betrokken medewerkers”, besluit de directie.