MIL In de Swaene

Crème aan kerk van Kortessem: Lieve heeft lekkers

Aan het kerkplein van Kortessem opende Lieve Stryckers zopas haar koffie- en ijssalon In de Swaene.

Na jarenlang een administratieve job uitgeoefend te hebben, besloot Lieve het over een andere boeg te gooien. In 2022 kochten zij en haar partner het karaktervolle pand aan de kerk in Kortessem. Nu haar vorige carrière is afgerond, vond ze het tijd om haar passie te volgen: een eigen zaak starten met een hart voor ijs en gezelligheid.

Proeven is een hobby
Lieve is geen onbekende in de horeca: ze volgde de hotelschool en specialiseerde zich nadien via een opleiding ijsbereiding bij Syntra. Ze reisde zelfs naar Italië om de nieuwste trends en smaken op te snuiven op de internationale ijsbeurs. IJs is altijd haar passie geweest—zowel het maken als het proeven ervan.

Het resultaat is een charmante plek waar je terechtkan voor schepijs, ijscoupes, gebak en warme dranken. Eén van de specialiteiten is de ‘affogato’: een combinatie van ijs met een shot warme espresso. Maar ook de bierliefhebber komt hier aan zijn trekken. Haar partner is museumbrouwer in Bokrijk en stelde een bierkaart samen met 37 bieren, zoals het lokale Cortusbier uit Kortessem.

Lieve denkt eraan om later In de Swaene ook kaas- en charcuterieplanken aan te bieden.