Veldeman Oudsbergen

Curatoren zetten site van Veldeman te koop

Als uitloper van het faillissement van bedden- en matrassenfabrikant Veldeman medio 2023 wordt de hele site van meer dan 10 hectare in Oudsbergen nu te koop aangeboden. Geïnteresseerden kunnen nog tot 16 januari een bod uitbrengen bij de curatoren.

Het verhaal van het traditierijke bedding-bedrijf zit nog vers in het geheugen. Na een overname van een Franse keten met 300 winkels voor slaapcomfort, vielen er zodanig veel lijken uit de kast dat de hele Veldeman Group werd meegesleurd in het faillissement. Kandidaat-investeerders haakten in extremis af en ook de plannen om na het faillissement een doorstart te maken, gingen finaal niet door.

Anderhalf jaar na het neerleggen van de boeken gaan de curatoren over tot de verkoop van de gebouwen en de terreinen van de meubelfabriek. Het gaat concreet over één gebouw op een terrein van meer dan 3 hectare en twee aaneengeschakelde gebouwen op een terrein van meer dan 7 hectare. De industrie- en kantoorgebouwen worden zowel afzonderlijk als in één geheel te koop gesteld.

De curatoren Arts en Reniers (te vinden bij Moore Law in Genk) ontvangen biedingen tot 16 januari 2026 om 16 uur. Uiteindelijk zal de Ondernemingsrechtbank het laatste woord krijgen over toewijzing.