Group A Belisol

De Fakkel is voor familie Alen

Groep A, het Hasseltse familiebedrijf boven merken als Belisol, Windocare en Kwadro, werd zopas uitgeroepen tot laureaat van De Fakkel, een onderscheiding voor het beste familiebedrijf van Limburg.

“Met deze prestigieuze onderscheiding willen we familiebedrijven in onze provincie belonen en tegelijk inspireren om dezelfde continuïteit en visie aan de dag te leggen als onze laureaat en de andere genomineerden”, zeggen Johann Leten en Ellen Olislagers, gedelegeerd bestuurder en directeur Familiebedrijven van Voka Limburg.
De uitreiking van de Fakkel vond plaats tijdens de jaarlijkse Family Business Happening, die traditiegetrouw plaatsvindt bij de vorige winnaar van De Fakkel, in casu bouwbedrijf Vanderstraeten in Lummen.

Moeilijke keuze
Met Arte uit Zonhoven, Lambrechts-Nicolaers uit Tongeren-Borgloon en Group A uit Hasselt had de jury dit jaar geen eenvoudige opdracht om een winnaar te kiezen uit drie sterke familiebedrijven “Ze blinken allen uit in visie, continuïteit en professioneel bestuur”, aldus Voka-voorzitter Vrancken. “Maar er kan er maar één de trofee winnen, en die eer is dit jaar weggelegd voor Group A.”

Waarom?
“Group A is een schoolvoorbeeld van hoe familiale verankering en professionele governance hand in hand kunnen gaan”, stelt de jury. “Met de overgang naar de tweede generatie in 2021 hebben de drie zussen samen met hun partners bewust gekozen voor een duidelijke structuur, waarbij afspraken rond eigenaarschap en samenwerking verankerd zijn in een familiaal charter. Dat charter werd niet opgelegd, maar door de familie zelf uitgewerkt, wat zorgt voor een sterk gedragen en duurzaam fundament. De onderneming combineert die familiale cohesie met een performante organisatie, onder meer via een raad van bestuur met zorgvuldig gekozen externe leden die mee richting geven aan de strategie en het leiderschap. Daarnaast toont Group A zich bijzonder toekomstgericht door haar geïntegreerde aanpak in de markt. Met sterke merken zoals Belisol en Kwadro, een uitgekiend franchisemodel en de uitbreiding met Windocare, slaagt het bedrijf erin om de volledige levenscyclus van zijn producten te omarmen. Die strategische visie, gekoppeld aan duidelijke groeiambities en aandacht voor familiale waarden in het netwerk, maakt van Group A een inspirerend voorbeeld voor andere familiebedrijven.”

De volgende editie in 2027 zal dus plaatsvinden in Hasselt, van waar de familie Alen haar bedrijvengroep aanstuurt.