Er zijn best wel een aantal Limburgse bedrijven die slimme technologie gebruiken om next level beveiliging toe te passen. Denk maar aan Secury360, The Safe Group, Prosecurity of Ticto (intussen verkocht). Hoort daar ook bij: Luco Security van Raf Jansen. Het bedrijf heeft beveiligingstechnologie gemaakt die voor diverse toepassingen kan ingezet worden zoals… de duivensport.
Want blijkbaar zijn er dievenbendes actief die prijsduiven uit hun hokken ontvreemden en ze vervolgens peperduur verkopen aan kwekers en andere vogelliefhebbers. Luco Security heeft nu een systeem ontwikkeld dat voor alle gebouwen, maar specifiek voor duivenkoten, kan ingezet worden om ongewenst bezoek buiten te houden. Luco installeert rondom de hokken sensoren, die op basis van AI, verdachte bewegingen signaleren en preventief alarmsignalen uitsturen.
“Sommige duivenmelkers hebben vandaag al camerabewaking, maar dat geeft vaak een vals gevoel van veiligheid”, weet Jansen. “Als je ’s ochtends de deur van het duivenkot ziet openstaan, dan kan je wel op de beelden gaan kijken of je de inbreker ziet. Maar de vogel is wel vliegen, letterlijk en figuurlijk…. Evenmin willen we een systeem dat voortdurend een vals alarm geeft. Vandaar de keuze voor slimme technologie op basis van AI. De AI-camera’s vormen als het ware een schild rond het duivenkot. Als er een persoon dat gebied betreedt, gaat het alarm onmiddellijk af, nog voor ze het hok kunnen betreden.” De eigenaar zal tevens een melding op zijn smartphone krijgen.
Luco Security plaatste het systeem al bij diverse duivenmelkers, waaronder die met de duurste duif van het land. Nieuwe bestellingen lopen binnen, ook al bedraagt het kostenplaatje tussen 8.000 en 20.000 euro. Raf Jansen is vastberaden om zijn toepassing in de hele sector te introduceren.