Schermafbeelding 2025-04-24 om 10.15.18

Gekende ondernemer verdronken na val

Bij een ongeluk in de haven van het Spaanse Alicante is zondag de 69-jarige Lanakenaar Emile Holtappels om het leven gekomen. De ondernemer, gekend van Holgo Freeswerken en lid van de Ondernemersclub Lanaken, zou verdronken zijn na een ongelukkige val van zijn boot.

Emile Holtappels woonde in het Lanakense Briegden en was een bekend ondernemer. “Met zijn bedrijf Holgo Freeswerken was hij actief in de wegenbouw in de Benelux en Duitsland”, zegt zijn zoon Jeroen. “Dat bedrijf heeft hij een paar jaar geleden verkocht en sindsdien wilde hij van zijn pensioen genieten. Hij had een boot gekocht die in de haven van Alicante lag. Die boot was alles voor hem. Helaas maakt dit vreselijke ongeval daar nu een einde aan.”

“Hij heeft zijn stempel gedrukt in de wereld van de wegenbouw”, zegt Lanakens burgemeester Marino Keulen. “Zijn bedrijf Holgo was gespecialiseerd in het afschrapen van versleten asfalt. In die sector kende iedereen in Antwerpen, Vlaams-Brabant en Limburg het bedrijf. Hij stond bekend als een vakman, een selfmade man en een harde werker. Hij was doordrongen van het idee dat succes begint waar een ander opgeeft.”

Enkele jaren geleden verkocht Holtappels zijn bedrijf. “Hij had hard gewerkt en nu was het tijd om te genieten”, zegt Keulen. “Helaas is hem dat niet lang gegund en is het op deze trieste manier afgelopen. Het is doodjammer, in de eerste plaats voor zijn vrouw en kinderen. Maar ook de rest van Lanaken leeft erg mee. Emile stond bekend als iemand van het volk die erg betrokken was als er ergens in de gemeente iets te doen was. Hij kwam graag in café Pannehof om een pintje te drinken.”

Ook in de Lanakense ondernemerswereld wordt geschokt gereageerd op het plotse overlijden van Holtappels. “Hij was een hele sociale man die altijd hard gewerkt heeft”, klinkt het bij Ondernemingsclub Lanaken. “Ook nadat hij gestopt was met zijn bedrijf kwam hij heel graag naar onze activiteiten om voeling te houden met het bedrijfsleven. Hij was een graag geziene man en een volksmens.”

Emile Holtappels laat een vrouw en twee kinderen na. Zij reisden meteen na het ongeval naar Alicante. Het lichaam van Holtappels zal zaterdag terug naar België gevlogen worden.