e-merge ucll pkp

Gezocht: bedrijven die hippe nieuwigheden naar Pukkelpop brengen

E>merge XR Challenge is de naam van een nieuw project waarbij bedrijven worden uitgedaagd om innovatieve ideeën voor festivals en events naar voor te brengen. Ze kunnen intekenen voor een wedstrijd waarbij de winnaars een jaar lang ondersteund worden door onderzoekers en creatieve studenten voor de uitwerking van hun idee. Op Pukkelpop 2026 zal het beste project op het podium van de UCLL E>Rena worden voorgesteld.

Hogeschool UCLL werkt al vele jaren samen met Pukkelpop. Er worden tijdens elk festival vernieuwende toepassingen en projecten aan het jeugdige publiek gepresenteerd, bijvoorbeeld rond duurzame energie, recyclage, de Milk & Boobsbar, e-sports en meest recent nog rond artificiële intelligentie en virtuele realiteit. Nu wordt ook de (Limburgse) bedrijfswereld betrokken bij het genereren van toekomstgerichte ideeën. Onder de noemer E>merge XR Challenge worden ondernemers uitgedaagd om technologie te ontwikkelen die op festivals en andere evenementen voor een ware revolutie kan zorgen.

“De technologische evolutie gaat razendsnel”, weet Tom Vandeput, voorzitter van POM-Limburg, dat het project ondersteunt. “Bedrijven zijn wel bezig met extended reality (XR), maar hebben vaak een stimulans nodig om hier concreet werk van te maken. De trein van de technologische vernieuwing staat voor de deur, ze moeten er alleen nog op springen… Met dit project dagen we de ondernemers uit. Leuke, innovatieve ideeën krijgen de steun om met een heel netwerk van specialisten uit te werken tot spraakmakende toepassingen.”

Hogeschool UCLL haar zijn batterij van onderzoekers, praktijkdocenten en creatieve studenten ter beschikking om de ingezonden ideeën van de bedrijven vorm te geven. “We geloven sterk in de kracht van co-creatie”, zegt Marc Vandewalle, algemeen directeur van Hogeschool UCLL. Als we met bedrijven, onderzoekers, studenten en andere partners onze energie en creativiteit kunnen samenbrengen, leidt dat ongetwijfeld tot projecten die onze regio vooruit helpen.”

En ook Pukkelpop is enthousiast over E-merge XR Challenge. “Pukkelpop is veel meer dan muziek. Het is een plek waar nieuwe ideeën ontstaan en waar de toekomst en beleving samenkomen. Samen met UCLL en POM Limburg zetten we graag onze schouders onder de innovatieve generatie van Limburgse denkers en doeners!”

Bedrijven die hun idee willen loslaten op één van de grootste festivals van het land, kunnen nog tot 1 oktober inschrijven via deze link.