De Mortselse firma legt verschillende koel- en warmtesystemen De Mortselse firma legt verschillende koel- en warmtesystemen van vloerverwarming. Foto: RR

Goed nieuws: faillissement ingetrokken

Billief, het bedrijf van Dries Billen en Tim Liefsoons, is niet langer in faling. De specialist in HVAC en energiezuinige technieken uit Hasselt kon bij de rechtbank bewijzen over voldoende middelen te beschikken om het uitgesproken faillissement van 9 oktober nietig te verklaren.

Billief werd tot verbazing van beide zaakvoerders failliet verklaard op 9 oktober. Nochtans waren er voldoende middelen voorhanden om de openstaande schulden te betalen en de continuïteit van de onderneming te verzekeren. Tim Liefsoons en Dries Billen wisten daar de rechter van te overtuigen tijdens een bijzondere hoorzitting op 23 oktober.

Bijgevolg werd het faillissement nietig verklaard, waardoor er van rechtswege geen gevolgen zijn voor het bedrijf.

“Het slechte nieuws heeft zich snel verspreid, waardoor we veel telefoontjes en zelfs een aantal annulaties van opdrachten ontvingen”, vertellen de zaakvoerders. “Alles berust op een misverstand, en dat is nu in de rechtbank ook gebleken. We zijn blij dat onze voorgelegde bewijsstukken werden aanvaard en het faillissement werd ingetrokken. We willen onze klanten en leveranciers bedanken voor het geduld en verzekeren een vlotte samenwerking zoals dat in het verleden het geval was.”