20260512_Group_Jansen_x_Altinbölme kopie

Jansen slijt plafonds in Turkije

Tijdens de Belgische Economische Missie naar Turkije tekende Group Jansen uit Zonhoven een strategische samenwerkingsovereenkomst met de Turkse partner Altinbölme. Dit moet de internationale expansie versnellen, met een sterke focus op modulaire cleanrooms en klimaatplafonds.

De vraag naar hoogwaardige cleanrooms en slimme koeloplossingen groeit wereldwijd, onder meer in de farmaceutische industrie, gezondheidszorg en hightech-sectoren. Ook in Turkije. Group Jansen speelt in op die evolutie door zijn modulaire systemen internationaal te verspreiden via sterke lokale partners.

“Altinbölme is een familiebedrijf. Net als bij Group Jansen zit ondernemerszin, vakmanschap en een gezonde ambitie in het DNA”, opent Sarai Bervoets, CCO bij Group Jansen. “Vorig jaar raakten we aan de praat op een event, niet veel later brachten we een bezoek aan de hoofdzetel in Bursa en werden de eerste projecten bezocht. Het enthousiasme was voelbaar, zowel bij het team van Altinbölme als bij ons. Dat leidde tot een eerste intentieverklaring en vandaag dus een officieel partnership. Door onze modulaire systemen te combineren met hun lokale expertise, kunnen we sneller schakelen en klanten nog beter ondersteunen, van eerste ontwerp tot uitvoering.”

Sterke lokale verankering

Altinbölme zal optreden als distributie- en installatiepartner in Turkije en speelt een sleutelrol in de verdere uitrol van de oplossingen van Group Jansen. “Dankzij onze lokale aanwezigheid, marktkennis en uitvoeringscapaciteit kunnen projecten efficiënt en op maat gerealiseerd worden”, vult Aydın Altinova, CEO van Altinbölme, aan.

“Maar de samenwerking gaat verder dan louter distributie. We zetten in op een geïntegreerde aanpak waarbij klanten begeleid worden doorheen het volledige traject: van eerste analyse en ontwerp tot installatie en oplevering. We combineren internationale technologie met lokale slagkracht, en dat is exact wat deze markt vandaag nodig heeft”, geeft Altinova nog mee.

Sarai Bervoets besluit: “Na een maandenlange voorbereiding is dit ons eerste internationale partnership rond cleanrooms en klimaatplafonds. En tegelijk pas het begin: ook in India, Afrika en andere regio’s lopen er gesprekken. Met partners zoals Altinbölme én onze nieuwe productiesite in Oudsbergen bouwen we verder aan een sterk en duurzaam ecosysteem voor kritische omgevingen.”