130525-Tuincentrum De Hollander02 kopie

Nicole en Jos doen er nog 40 jaar bij…

Net nu er in het nieuws melding wordt gemaakt van de sluiting van heel wat tuincentra, is er eentje in Sint-Truiden dat zelfs na 40 jaar verder investeert in vernieuwing. "Met Nicole en Jos" of "De Hollander", zoals het bedrijf heet, breit met plezier een verlengstuk aan de nu al opmerkelijke carrière.

De geschiedenis van het tuincentrum begint nog vroeger dan de overname in 1985. De oorspronkelijke zaadhandel werd al in 1967 opgestart aan de Kattestraat. Toen Nicole en Jos in de jaren ’80 het toenmalige Tuincentrum De Hollander overnamen, brachten ze hun eigen visie mee. Met veel inzet bouwden ze de winkel uit tot een plek waar mensen niet alleen planten kwamen kopen, maar ook terechtkonden voor advies, inspiratie en seizoensgebonden decoratie.

Doorheen de jaren werd het aanbod stelselmatig uitgebreid met een breed gamma aan tuinplanten, vaste planten, kruiden, kamerplanten, snijbloemen en allerhande tuin- en interieurdecoratie. “We hebben ook altijd ingespeeld op de feestdagen, met bijzondere sfeerdecoratie”, zeggen Nicole en Jos, die ook hun 40ste huwelijksverjaardag vieren.

Het koppel denkt na 40 jaar noeste arbeid nog niet aan stoppen. “We merken dat vele klanten bij ons persoonlijk komen aankloppen voor advies. We zijn hun vertrouwenspersoon om hun leefomgeving naar eigen smaak in te kleden. Vandaar dat we ons met evenveel enthousiasme blijven inzetten als op de eerste dag dat we hier van start gingen”, aldus Nicole en Jos.

Om het 40-jarig bestaan te vieren, zullen er in de komende maanden diverse acties worden gehouden. “We gaan er nog minstens 40 jaar bij doen”, lachen de Truiense ondernemers.

Lees ook

  • BV
    20/06/2025
    Verhaeghe Safety Consulting
    Kuurne
  • VOF
    20/06/2025
    Poozzz & Sparkle
    Rijkevorsel
  • CommV
    20/06/2025
    Abelity
    Aalst