Poetsbureau hoofdkantoor

Poetsbureau heeft 300 vacatures in Limburg…

De vraag naar huishoudhulpen blijft stijgen, dat ervaart Het Poetsbureau uit Beringen als geen ander. Voor de kantoren in Limburg zoekt het dienstenchequebedrijf vandaag een 300-tal huishoudhulpen en medewerkers. Dit bovenop de 1.400 nieuwkomers die de onderneming van Jo Mellemans vorig jaar mocht verwelkomen.

Meer vraag betekent dat er meer aanbod nodig is. Maar zo eenvoudig is dat niet bij de dienstenchequebedrijven. De instroom van nieuwe poetsvrouwen verloopt immers veel trager dan de aanvragen die vanuit de gezinnen binnenkomen. Met een grootschalige campagne wist Het Poetsbureau, dat recent een nieuwe hoofdzetel bouwde in Beringen, vorig jaar 1.400 nieuwe medewerkers aan te trekken. Maar dat is nog steeds ontoereikend. In Limburg alleen al worden er nog zo’n 300 bijkomende huishoudhulpen en administratieve collega’s gezocht.

Die moeten onder meer de nieuwe kantoren bevolken in Hasselt, Sint-Truiden en Tongeren. Tot dusver waren daar franchisenemers actief, maar nu komen er dus eigen vestigingen. Dat geldt ook voor Zonhoven, waar in het najaar een bijkomend kantoor zal opengaan.

CEO Jo Mellemans legt uit: “Om voldoende huishoudhulpen te vinden én te houden, blijven we als werkgever inzetten op een aantal troeven zoals een sterk mensgerichte aanpak, een regionale formule én extra mobiliteit. Zo rijden er vandaag al meer dan 400 huishoudhulpen met een bedrijfswagen rond en 800 met een elektrische bedrijfsfiets. Dit is één van de grootste mobiliteitsprojecten voor personeel in België.”

Het Poetsbureau groeide de afgelopen 10 jaar van 0,7 miljoen euro omzet naar 98,5 miljoen euro. Vandaag helpen bijna 7.000 huishoudhulpen van het bedrijf zo’n 45.000 gezinnen en alleenstaanden in Vlaanderen. Tegen 2020 wil Mellemans de kaap van 10.000 huishoudhulpen bereiken.