Wat begon als een gerichte overname groeide uit tot een breder uitgebouwde groep. Onder de vleugels van PWP evolueerde Michiels tot vier Canon Business Centers in Limburg en daarbuiten. Daarnaast realiseerde de groep de overnames van NVH Offices, Omni-Serv en Picard Document Solutions, waarmee het zijn regionale aanwezigheid en klantenportefeuille aanzienlijk versterkte.
Gerichte groei
“We hebben de voorbije jaren bewust ingezet op schaalvergroting en complementariteit”, zegt Philippe Dechamps. “Elke overname moest operationeel en cultureel passen binnen onze organisatie.” Volgens hem resulteerde dat in een financieel gezonde en stabiele onderneming met een duidelijke marktpositie.
Ook de integratie van de verschillende entiteiten verliep volgens plan. “We hebben geïnvesteerd in mensen, processen en digitale expertise”, legt Dechamps uit. “Daardoor konden we klanten een breder dienstenpakket aanbieden, van klassieke printoplossingen tot geïntegreerd documentbeheer.”
Nieuwe fase met iDocta
Met de instap van iDocta breekt een nieuwe fase aan. iDocta, onder leiding van Michel Vandermarliere en Wouter Balcaen, wil samen met PWP uitgroeien tot de belangrijkste onafhankelijke speler in België binnen print- en documentmanagement.
“We dragen een bedrijf over dat klaar is voor verdere groei”, aldus Philippe Dechamps. “Samen met iDocta kan een volgende schaalstap worden gezet in een markt die steeds meer vraagt om specialisatie en efficiëntie.” De ambitie is om via verdere integratie en gerichte investeringen de dienstverlening nationaal te versterken.
Voor Dechamps betekent de transactie ook het einde van zijn operationele rol binnen de groep. “We sluiten dit hoofdstuk af zoals we het hebben opgebouwd: met passie en succes”, zegt hij. “Het is tijd voor een nieuw verhaal.”