Dr. Ann Beliën Rejuvenate Biomed Foto: Serge Minten

Spierversterker zoekt bijkomende investeerders

Rejuvenate Biomed, een veelbelovende KMO uit Diepenbeek, is op zoek naar investeerders en partners die hetzelfde doel nastreven, met name via wetenschap en innovatie ten strijde trekken tegen het verouderingsproces van mensen. Het bedrijf is zelf ver gevorderd met de ontwikkeling van een medicijn dat de afname van spierkracht tegengaat bij mensen die lang immobiel zijn.

Vorig jaar kondigde dr. Ann Beliën van Rejuvenate Biomed al een succesvolle eerste testfase aan van het middel dat ze uiteindelijk wereldwijd willen commercialiseren.

Lees ook: Wereldwijde doorbraak voor Limburgs superproduct

Nu zijn ze toe aan fase 2. Het middel wordt in Engeland toegediend aan 130 patiënten die omwille van een longziekte aan het bed gekluisterd zijn en daardoor op korte tijd spiermassa en spierkracht verliezen. Als de resultaten hiervan bevestigen wat uit de eerste test bleek, namelijk een significante verbetering, is Rejuvenate Biomed opnieuw een stap dichter bij de officiële goedkeuring en lancering voor ‘het grote publiek’. En de doelgroep is inderdaad groot, want zowat de helft van alle 80-plussers heeft met de verschijnselen te kampen en loopt zo een verhoogd risico op vallen, invaliditeit en zelfs sterfte.

Het ultieme geneesmiddel moet trouwens niet alleen oudere patiënten helpen, maar iedereen die om welke reden dan ook, spiermassa verliest. Denk aan mensen die lang een gipsverband moeten dragen, aan het bed of rolstoel gekluisterd zijn of na een behandeling tegen obesitas veel kilo’s zijn kwijtgespeeld.

Om de trein in de wereldwijde race naar de ultieme oplossing niet te missen, wil Rejuvenate Biomed alle zeilen bijzetten. Stichter en CEO Ann Beliën zoekt dan ook permanent naar bijkomende investeerders die in een vroeg stadium risicokapitaal willen bijbrengen en zo helpen om de groei te versnellen.

En wie weet: misschien zit hier in Limburg wel de kiem van een wondermiddel op wereldschaal…