Jo Thys leerde de stiel bij Bart Willems, met wie hij eerder een salon uitbaatte, en verfijnde zijn technieken via de avondschool CVO Step.
Voor Jo begint een goede ijsbereiding met één simpele regel: het moet eerst en vooral hemzelf overtuigen. “Alleen zo kan ik garant staan voor kwaliteit”, zegt hij. “Ik gebruik bijvoorbeeld zorgvuldig geselecteerde ingrediënten. Voor chocolade kies ik resoluut voor Callebaut, terwijl mijn fruitijs uitsluitend met verse vruchten wordt gemaakt.”
In het salon worden het jaar door zo’n 20 smaken aangeboden. De toppers? “Speculaas, Ferrero en mangoyoghurt”, verklapt Jo. “Mijn persoonlijke favoriet is Manon (zoals de witte pralines met praliné van Leonidas, nvdr).”
Het nieuwe ijssalon biedt binnen plaats voor een twintigtal klanten. Er is ook een ruim terras om op warme dagen van een huisbereid ijsje te genieten.