Dat Millennium Golf in de financiële problemen zat, was bekend. De golfclub, gerund door MGM, had al tot juni bescherming tegen schuldeisers gekregen. Grootste schuldeiser is Migal NV, het bedrijf van de familie Lowette (kinderen van wijlen Luc Lowette), dat als erfpachthouder de gronden en gebouwen verhuurt aan de golfclub. Maar het kwam tot een conflict over de huurprijs en achterstallige huurgelden.
“300 van de 850 leden hebben dit jaar lidgeld betaald, waardoor er onvoldoende inkomsten waren”, zegt bestuurder-voorzitter Jaak Pieters. “Een curator zal nu overnemen en beslissen hoe het verder moet. We hebben tien man personeel. De club blijft open voor de 300 leden die hun lidgeld hebben betaald, zij kunnen gewoon blijven spelen.”
“Op dit moment is er nog geen curator aangesteld”, zegt advocaat Gert Damiaans, die optreedt voor Migal NV. “MGM heeft de boeken vorige week dinsdag neergelegd en dan moet de rechtbank het faillissement nog uitspreken. Maar dat is dus nog niet gebeurd, we zitten in een moeilijke tussenperiode. Normaal gezien moet de zitting donderdag plaatsvinden en mijn cliënte kan alleen maar hopen dat dat niet wordt uitgesteld. Er is nood aan een spoedige aanstelling van een curator, want er moet heel dringend onderhoud gebeuren en er moeten werken uitgevoerd worden.”
“Mijn cliënte (Katrien Lowette, nvdr.) wil dat iedereen zo snel mogelijk weer kan golfen in Paal. Ze wil de golfclub zelf nieuw leven inblazen. Het is mooi om te zien dat de gehele historie weinig effect heeft gehad op het positivisme van de leden. Het is een complex verhaal, maar mijn cliënte is een team aan het samenstellen om de overgang vlekkeloos te laten verlopen. Daarom willen we zo snel mogelijk met de curator samenzitten”, aldus Damiaans.