De droogte op de arbeidsmarkt lijkt stilaan voorbij. De grote spelers merken dat er opnieuw een grotere reserve van gemotiveerde arbeidskrachten beschikbaar wordt. “Ondanks de geopolitieke spanningen en de malaise in de economie in het algemeen, stellen we vast dat de hr-markt opnieuw helemaal openbloeit”, zegt Joël Stockmans, CEO van Umani Group, waartoe onder meer Blink en Flexer behoren. “Niet alleen waren onze cijfers voor 2025 uitzonderlijk goed, ook in 2026 verwachten we een positieve tendens. De afgelopen weken kregen we meer sollicitanten over de vloer dan ooit. Dat heeft uiteraard te maken met de tijd van het jaar, waarin nieuwe kansen worden gegrepen, maar ook de nieuwe federale wetgeving die ervoor zorgt dat werkzoekenden sneller de weg tot bij ons vinden.”
Umani Group verwacht ook veel van de uitbreiding naar de Nederlandse markt. “We zijn daar onlangs een fusie aangegaan, die nu al zijn vruchten afwerpt”, weet Stockmans. “Bovendien is de Nederlandse regelgeving aangepast, in die zin dat er niet langer 1 statuut is voor elke uitzendkracht, maar er per sector een ander statuut moet onderhandeld worden. Dat opent perspectieven om flexibel in te spelen op de wensen van zowel bedrijven als werknemers.”
Build and buy
Het hr-dienstenbedrijf uit Hasselt ziet de toekomst dus erg positief. “We blijven inderdaad ambitieus en streven naar een gezond rendement. Niet evident want de druk op de prijzen en dus ook de marges blijft heel groot in de sector. Groeien in volume is dan ook aangewezen. Hiervoor hanteren we de ‘build (organisch) & buy (acquisities)-strategie’ met als belangrijke kanttekening dat de organische groei, in principe, de ‘beste koop’ is. We blijven dan ook uitkijken naar interessante opportuniteiten, zowel in België als in Nederland”, besluit Stockmans.