Automatus, ook gekend onder de naam van de vennootschap Wijsr, is een start-up die kinderen in de lagere school spelenderwijs vertrouwd maakt met wiskundige bewerkingen. In minder dan twee jaar tijd werden er al meer dan 65 miljoen oefeningen gemaakt op het platform. Marc Van Daele en zijn zoon Seppe, die samen het bedrijf hebben opgericht, zijn bijzonder opgetogen met de stijgende belangstelling voor hun product.
En dat is ook de jury van de EtTech Award niet ontgaan. Automatus, gevestigd op de Corda Campus in Hasselt, ging in Mechelen aan de haal met de eerste prijs op Vlaams niveau. Het wijst op de enorme meerwaarde die de onderneming biedt om basisbewerkingen in de lagere school te automatiseren. Momenteel wordt het platform al gebruikt in 25 Limburgse scholen, die samen goed zijn voor meer dan 65 miljoen oefeningen. Automatus pakte vorig jaar trouwens nog een wereldrecord mee, toen er op 1 uur tijd het meeste oefeningen ooit via hun toepassing werden gemaakt.
Co-founder Seppe Van Daele (26) is blij met de onderscheiding: “Het is een enorme beloning voor ons, maar ook voor alle leerkrachten die elke dag meedenken om de best mogelijke oplossing te bouwen. We zijn enorm dankbaar voor al het vertrouwen dat we al mochten genieten in ons jonge bestaan.”
Intussen houdt Automatus een blik op de toekomst en blijven de zaakvoerders innoveren. Zo wordt binnenkort een nieuw algoritme gelanceerd dat automatisch hoe elke leerling het best kan oefenen. Dit zorgt voor maximale leerwinst op maat van elk kind.