Periscope is een architecturaal project dat is gekenmerkt door het innovatieve en vooral duurzame karakter. Het ontwerp, bedacht door Metamorphic Art Studio en gecreëerd door architectenkoppel Xaveer Claerhout en Barbara Van Biervliet, vertrekt vanuit een statisch ondergronds gebouw, dat omringd wordt door dynamisch op- en neergaande spiegels. Dirk Ceyssens zal hiervoor zorgen. Zonnepanelen, geleverd door Energreen (G&D uit Tongeren), voorzien de telescopische pijlers van de nodige energie om de spiegelstructuur ’s morgens tot boven de grond uit te laten rijzen. De zogenaamde ‘graviteitsenergie’ die vrijkomt bij het dalen van de spiegels, wordt via generatoren terug omgezet in herbruikbare energie.
Dirk Ceyssens spreekt met passie over hun bijdrage aan het project. “Periscope is voor mij veel meer dan een bouwkundige techniek. Het is hoogstaande architecturale vormentaal die ruimtes tot leven brengt via licht, reflectie en zintuiglijke beleving. Wat me hier zo in boeit, is de kracht om mensen op een totaal andere manier naar hun omgeving te laten kijken. Door te werken met spiegels, glas en slimme oriëntaties kunnen we letterlijk het perspectief veranderen. Zo realiseren we ideeën die op het eerste gezicht misschien onmogelijk lijken. Het is ongelofelijk motiverend om te zien hoe we met ons team zulke unieke projecten neerzetten. Projecten die niet alleen functioneel zijn, maar ook verwondering oproepen. Die passie voor innovatie, daar draait het voor mij allemaal om.”
De tentoongestelde maquette in Venetië, gemaakt door het Genkse bedrijf van Robin Houben, Formando, was dé blikvanger op de opening van de tentoonstelling, die nog loopt tot eind november dit jaar.