Tommy & Wilfried kopie

Wilfried weet van geen ophouden: nieuw bedrijf op 75 jaar

Op een leeftijd waarop velen hun professionele leven achter zich laten, doet Wilfried Blocken (75) precies het omgekeerde. De man die al in de jaren '80 bekend werd als 'de koning van de isolatie' staat opnieuw aan de wieg van een innovatieve onderneming. Samen met zijn neef en zaakvoerder Tommy Jans richtte hij het bedrijf Acco‑Gran op. Opvallend: met de techniek van isolerende platen gaat hij de concurrentie aan met de gespoten pur-isolatie van het bedrijf dat hij vroeger zelf stichtte: Isola.

Acco‑Gran is gevestigd in Riemst. Het bedrijf ontwikkelt en produceert thermische en akoestische isolatieplaten. Een gepatenteerd systeem dat als alternatief geldt voor de klassieke gespoten pur-isolatie. “In plaats van chemische schuimen kiezen we nu voor kant‑en‑klare platen op basis van gerecycleerd PVC-granulaat”, aldus een enthousiaste Blocken. “Het basismateriaal is afkomstig van afgedankte elektriciteitskabels. De deklaag bestaat uit akoestisch absorberend materiaal, gemaakt van gerecycleerde pet-flessen. Een afsluitende folie —eveneens van gerecycleerd plastic— maakt het geheel af. Een volledig circulair product dus, dat afval omzet in hoogwaardig bouwmateriaal.”

De ondernemer is fier op zijn product. “Waar vroeger het pvc-afval naar de verbrandingsoven ging, geven wij het nu een tweede leven”, zegt hij. “De restfractie wordt bovendien niet zomaar gebruikt als vulmiddel, maar is een volwaardig onderdeel van een ons gepatenteerd hoogwaardig systeem.”

Duurzaam, gezond en praktisch
Tommy Jans, die de operationele leiding van Acco-Gran opneemt, is blij met de ervaren mede-oprichter aan zijn zijde. Hij gelooft ook voor 200% in het nieuwe product en geraakt er niet over uitgepraat. “We zien alleen maar voordelen aan dit product ten opzichte van de gespoten isolatie”, zegt hij. “De platen zijn niet temperatuur- of vochtgevoelig, wat ze geschikt maakt voor uiteenlopende omstandigheden. Ook bij waterinsijpeling behouden ze hun vorm en prestaties. Bovendien zorgt de akoestische laag voor een significante reductie van contactgeluiden tussen verdiepingen. Afhankelijk van de dikte, varieert de geluidsdemping van 25 tot 39 decibel, aanzienlijk hoger dan wat gangbare systemen bieden.”

Wilfried Blocken wijst ook op de voordelen voor de medewerkers. “We krijgen spontane sollicitaties van ervaren mensen die tot dusver gespoten isolatie hebben geplaatst. Ze willen liever werken in omstandigheden die stofvrij, geurloos en vrij van chemische dampen zijn. Droogbouw is veel properder en gezonder.”

In hun nieuwe bedrijf willen Blocken en Jans een totaaloplossing bieden. “Klopt. We zijn niet alleen de leverancier van de isolatie, maar verzorgen voor de klanten de volledige vloeropbouw.  Dat gaat dus van de isolatie en akoestische demping tot de vloerverwarming en eindafwerking. Het volledig ontzorgen van bouwheren en aannemers is belangrijk voor ons”, aldus Jans.

Acco-Gran heeft inmiddels al twee vestigingen: een productiehal van 2.000 vierkante meter met 700 vierkante meter kantoren op Reekveld in de industriezone van Riemst, en een bijkomende site van 3.000 vierkante meter in Kortessem. Het jonge bedrijf investeerde al meteen zo’n twee miljoen euro in gebouwen, labo-infrastructuur en logistiek materiaal.

Passie drijft boven

Blocken heeft zijn zin voor ondernemen dus duidelijk nog niet in de kast gezet. “Hij komt hier dagelijks over de vloer en onderhoudt actief de contacten met de belangrijkste klanten en leveranciers”, vertelt Tommy Jans. “Hij is vooral gepassioneerd door het product en is constant aan het nadenken over verdere verbetering. Een prachtig voorbeeld voor mij en het hele team. Wie ervaring, innovatie en ondernemerschap kan koppelen, zoals Wilfried, is een lang leven beschoren. Daarmee: Acco-Gran gaat een gouden toekomst tegemoet!”