Trixxo is getalm beu en belooft opslag
Dienstenchequebedrijf Trixxo gaat zijn 9.000 huishoudhulpen een loonsverhoging van 0,4 procent toekennen. "De discussie over loonsverhoging in de sector ligt… Lees meer
Twee zaakvoerders van boekhoudkantoor AIC Fiduciaire in Zonhoven zitten in de gevangenis op verdenking van miljoenenfraude. Ze zouden de jaarrekeningen van meerdere bedrijven hebben vervalst opdat die minder belastingen moesten betalen.
De 45-jarige boekhouder R.G. uit Zonhoven en zijn mede-zaakvoerder P.M. (37) uit Hasselt worden ook verdacht van zwarte uitbetalingen aan het personeel van hun boekhoudkantoor.
Verder zouden ze geknoeid hebben met beroepscertificaten voor zelfstandigen. Hiermee zouden ze potentiële klanten hebben willen binnenhalen.
Het omvangrijke fraudeonderzoek van de federale gerechtelijke politie van Hasselt wijst nu al uit dat de Belgische staat voor miljoenen euro’s is opgelicht. De grootste oplichting gebeurde via het vervalsen van de jaarrekeningen van tal van bedrijven, onder meer door nepfacturen op te stellen. Door de winsten van een firma bedrieglijk laag te maken, moeten die minder belastingen betalen. Andersom kan met jaarrekeningen geknoeid worden om verliezen te camoufleren waardoor bedrijven bijvoorbeeld sneller een nieuwe lening kunnen afsluiten bij de bank.
Het gerechtelijk onderzoek breidt zich intussen uit naar de bedrijven die klant waren bij AIC Fiduciaire. Die kunnen in verdenking worden gesteld van medeplichtigheid aan fraude.
Het boekhoudkantoor AIC Fiduciaire is gevestigd in de ultramoderne kantoren in de Ophelderingsweg in Zonhoven. De asymmetrische zwarte blok valt op langs de baan Hasselt- Eindhoven. De twee boekhouders zitten intussen al zo’n drie weken in de gevangenis op verdenking van valsheid in geschrifte, fraude, vervalsing van jaarbalansen, zwarte uitbetalingen en gesjoemel met beroepscertificaten.
Hun kantoor was gisteren open. “Iedereen is gewoon aan het werk. Hier is alles in orde. We werken voort”, reageert een van de werknemers. AIC Fiduciaire is een groot boekhoudkantoor met honderden klanten.
De federale gerechtelijke politie pluist intussen alle boekhoudingen uit om de omvang en de juiste toedracht van de oplichting te bepalen.
Marij WEYERS
Dienstenchequebedrijf Trixxo gaat zijn 9.000 huishoudhulpen een loonsverhoging van 0,4 procent toekennen. "De discussie over loonsverhoging in de sector ligt… Lees meer
De Limburgse investeringsmaatschappij sloot 2021 af met een geconsolideerde winst van 12,3 miljoen euro. Het eigen vermogen van LRM is… Lees meer
Met Carline Rigo en Bo Tijskens stonden donderdag in Bokrijk 2 straffe madammen op het podium tijdens de uitreiking van… Lees meer
Tim Vandewinkel van het bedrijf Loft Interieur/Lofra Projects met vestigingen in Kinrooi en Diepenbeek, mag zich een jaar lang de… Lees meer
Thierry Jacobs opent op 16 oktober de gloednieuwe 'citylounge' Saint Street op de markt van Sint-Truiden. “De afgelopen twee jaar… Lees meer
Reageer op dit bericht
Graag een reactie plaatsen op dit bericht? Registreer je dan nu op made-in.be
Heb je al een Made in-account?
Klik dan hier om in te loggen