Argenta werd in 1956 opgericht door Karel van Rompuy, die toen amper 26 was. Samen met drie vrienden bouwde hij een spaarbank uit die zich richtte op eenvoudige financiële producten en persoonlijke leningen. Die focus op eenvoud en nabijheid bleef ook in de decennia nadien behouden. Vandaag telt Argenta 338 kantoren en 1,85 miljoen klanten in België en Nederland. De zonen van de oprichter, Dirk van Rompuy en Bart van Rompuy, zijn nog steeds aandeelhouder.
De jubileumweek van 13 tot 18 april werd opgeluisterd met een opvallende actie: een ijskar die vijf dagen lang door het land trekt. Klanten konden een gratis ijsje krijgen, en op sommige momenten maakte de kar zelfs een omweg om klanten die dit jaar 70 worden thuis te verrassen met een ijsje en een bloemetje.
Nieuwe locatie
Ook in Berlaar hield ze halt, waar kantoordirecteur Katia Mertens de voorbije jaren een stevige reputatie opbouwde binnen Argenta. “Ik ben gestart in 2008 als kantoorhouder, niet in Berlaar, maar in Lier. Toen was Argenta in Lier heel kleinschalig. Ik heb Argenta toen echt wel mee op de kaart van Lier gezet. Tot 2024 ben ik kantoorhouder in Lier geweest.” Nadien nam ze het kantoor in Berlaar over, en ook dat in Itegem kwam onder haar vleugels.
Die spreiding over twee locaties is echter tijdelijk. De komende jaren wordt volop ingezet op schaalvergroting en centralisatie. “We gaan er één locatie van maken, hier in Berlaar zelf. Berlaar wordt het centrale punt begin 2027. We zullen er acht adviesruimtes hebben en plek hebben om twee adresbestanden uit twee verschillende kantoren samen te voegen.”
Bereikbaar
De keuze voor Berlaar als centrale uitvalsbasis is weloverwogen. “We hebben bewust gekeken dat we op de hoek zitten met de Itegembaan. De parking van Delhaize ligt erachter en mag gebruikt worden, maar ook de parking achter het gemeentehuis. Bereikbaarheid is voor ons heel belangrijk.”
Die bereikbaarheid past in een bredere visie op bankieren, waarbij digitaal en persoonlijk contact hand in hand gaan. “We zitten in de digitale wereld, waarin alles gedigitaliseerd wordt, maar anderzijds moeten we zorgen dat we er voor onze klant zijn en het hybride systeem blijven aanbieden.”
Groei
Ook inhoudelijk wil Argenta verder groeien. Waar de bank ooit startte als spaarbank, evolueerde ze naar een volwaardige beleggingsbank. “We zijn gestart als spaarbank, we zijn naar beleggingsbank gegroeid, en we willen nu nog doorgroeien naar vermogensbank.” Daarnaast kijkt het kantoor ook naar nieuwe doelgroepen. “We gaan nu ook richting ondernemen een stap zetten, en daarvoor heb je een grotere en centrale locatie nodig.”
Voor Mertens blijft de ambitie duidelijk: verder groeien, maar zonder het persoonlijke karakter te verliezen. “Ons klantenbestand nog uitbreiden, maar ook service bieden in het bestaande klantenbestand. Mijn missie is om Berlaar en ook Itegem nog extra op de kaart te zetten. We zijn altijd blijven groeien, en dat is heel fijn.”
