Ziggy's Garage Daniël en Petra verwachten vrijdag de eerste klanten in hun nieuwe zaak. Foto: Kristof Van Rompaey

Daniël (56) en Petra (57) breien nieuw hoofdstuk aan kledingzaak Ziggy’s Garage

Liefhebbers van tijdloze, betaalbare en ietwat alternatieve kleding kunnen vanaf vrijdag terecht bij Ziggy’s Garage in de Pastoor Mellaertsstraat in Heist-Goor (Heist-op-den-Berg). Zaakvoerder Daniël ‘Ziggy’ Wilbers (56) is met de opening van de winkel niet aan zijn proefstuk toe.

Daniël en zijn meewerkende echtgenote Petra Goossens (57) lanceerden Ziggy’s Garage al in november 2013. In 2014 waren ze klaar om er echt in te vliegen en begonnen ze met hun aanbod aan kleding naar evenementen te trekken, waaronder festivals en car- en rockabilly meetings in binnen- en buitenland.

“In 2017 openden we een winkel in Heist-centrum, maar die moesten we in 2020 jammer genoeg weer sluiten door de coronacrisis”, zegt Daniël. “Na corona zijn we weer in de evenementen gevlogen. Zo begon stilaan ook de goesting terug te komen om opnieuw met een winkel te beginnen.”

In het voormalige reisbureau Linda’s Travel Shop in Heist-Goor vond het koppel een geschikte locatie. “Een paar jaar geleden viel mijn oog al op dit pand, dat perfect gelegen is”, zegt Daniël. “De mensen van het reisbureau hebben hun zaak hier gerund tot aan hun pensioen. Toen het vrijkwam, ging ik er meteen achteraan.”

Ziggy's Garage
Daniël en Petra trekken met hun kledingaanbod ook naar tal van evenementen. Foto: Kristof Van Rompaey

Zelf getest

Daniël en Petra houden er nog vaste jobs op na, hij als zelfstandige in pleisterwerken, zij als medewerkster in de Colruyt van Heist-op-den-Berg. Petra is van plan om haar job te behouden. Ze gaat altijd mee naar de evenementen en gaat in de winkel meehelpen achter de schermen en op vrije momenten. Daniël wordt dus het uithangbord van de winkel. “Als het enigszins kan, zou ik van de winkel en de evenementen graag mijn voltijdse job maken”, zegt hij. “Maar we gaan niet op de zaken vooruitlopen. Eerst zien hoe het loopt.”

De hoofdmoot van het aanbod bij Ziggy’s Garages bestaat uit kleding en accessoires van het bekende Amerikaanse merk Dickies, aangevuld met onder meer Brandit en Urban Classics. “We hebben kleding voor mannen en vrouwen, van kleedjes en rokken tot broeken, hemden en T-shirts”, zegt Daniël. “Dickies is sowieso een merk waarvan veel spullen unisex zijn. We hebben er veel tijd in gestoken om een selectie van degelijke kleding bij elkaar te krijgen voor een deftige prijs. Veel spullen die we verkopen, hebben we trouwens zelf getest om zeker te zijn van ons stuk.”

Mexicaanse muzikanten

Hoewel de zaak nog moet openen, krijgt het koppel al heel wat positieve respons. “We krijgen nu al berichtjes van mensen die iets willen opzij laten leggen”, zegt Daniël. “Ik heb dus zeker wel de indruk dat er interesse is. Via de festivals is onze naam trouwens ook vrij bekend in de muzikantenwereld, omdat we vaak toch wat andere kledij meebrengen dan de andere kramen. Drie jaar geleden kregen we via het Sjock Festival bijvoorbeeld een Mexicaanse band over de vloer die volgens mij ongeveer de volledige gage van hun concert bij ons opkocht aan kleding. Intussen kregen we ook alweer een mail binnen van een Schotse band die ons aanbod wil komen bekijken. ”

Ziggy's Garage
Het Amerikaanse merk Dickies vormt de hoofdmoot van het aanbod. Foto: Kristof Van Rompaey

De opening van de nieuwe zaak vindt vrijdag plaats vanaf 17.30 uur. Nadien zal de zaak van dinsdag tot en met vrijdag open zijn van 17.30 tot 20 uur en op zaterdag van 10 tot 18.30 uur. Maandag en zondag zijn de vaste sluitingsdagen.