Gelateria Julietta sluit de deuren Bij Gelateria Julietta konden medewerkers met een afstand tot de arbeidsmarkt werkervaring opdoen. Foto: Dirk Vertommen

Gelateria Julietta en restaurant Julia sluiten na faillissement: “Helaas niet gelukt om onze zaak te redden”

In alle stilte is er een einde gekomen aan een sociaal geïnspireerd horecaproject in hartje Mechelen. Gelateria Julietta en restaurant Julia hebben de deuren gesloten na een faillissement. In een brief aan hun klanten leggen de uitbaters uit waarom het project financieel niet langer haalbaar bleek en kondigen ze ook een doorstart aan.

De uitbaters lichten de stopzetting zelf toe in een brief die ze publiek maakten en uithingen aan de zaak. Daarin bedanken ze ook hun klanten. Zelf zijn ze te aangedaan om te reageren. Julia en Julietta openden destijds de deuren op de Steenweg. In een van de panden was 250 jaar lang de bekende patisserie Vanderbeek gevestigd, tot die in 2022 werd stopgezet. Erik Poortmans, Wendy De Cuyper en hun (plus)kinderen werkten met hart en ziel aan hun project. Dat groeide in korte tijd uit tot een vaste waarde in de Mechelse binnenstad. Eerst was er Julia, in 2023 volgde Gelateria Julietta en vorig jaar nog een derde Italiaans geïnspireerde zaak, Superet Juliet.

Sociale tewerkstelling

Het concept draaide niet alleen rond eten en gastvrijheid, maar ook rond sociale tewerkstelling. De familie achter de zaak koos er bewust voor om mensen met een grote afstand tot de arbeidsmarkt kansen te geven. In hun afscheidsboodschap schrijven de uitbaters dat ze hard hebben geprobeerd om die droom waar te maken. “Drie jaar lang hebben we hiervoor gestreden. We hebben echt fantastische medewerkers gevonden. Mensen die veel meer kunnen dan iedereen ooit had verwacht. Ze hebben ons verbaasd, trots gemaakt. Het was een eer om met hen samen te werken”, zeggen ze.

Gelateria Julietta is failliet

De familie geeft aan veel te hebben geleerd uit het horecaproject. “Maar de personeelskosten waren veel te hoog en de subsidies waren een kluwen. Er werd heel veel beloofd, maar weinig uitbetaald.”

De financiële problemen sleepten al enige tijd aan. In maart kreeg de onderneming nog bescherming tegen schuldeisers. Begin juni heeft de Mechelse afdeling van de Ondernemingsrechtbank Antwerpen het faillissement uitgesproken van Julietta BV. De curator wenste niet te reageren.

“Ondanks alle inspanningen is het ons helaas niet gelukt om onze zaak te redden. Als er geen betere ondersteuning van de regering komt, zullen bedrijven die mensen met een grote afstand tot de arbeidsmarkt in dienst nemen, niet kunnen blijven overleven. Wij hebben het alvast niet overleefd”, zo schrijven de uitbaters.

Nieuw concept

Toch zijn ze niet van plan om bij de pakken te blijven zitten. Achter de schermen werken ze druk aan een doorstart met een nieuw concept. “Zoals jullie van ons gewend zijn, zullen we ook dit keer kiezen voor kwaliteit, warmte en klantvriendelijkheid. Waar het kan, zullen jullie enkele vertrouwde medewerkers terugzien”, vertellen ze.

Voor dat project rekenen de uitbaters op de steun van klanten. “Jullie kunnen ons helpen en dat kan al vanaf een heel klein bedrag”, zeggen ze. Onder de naam Romeo & Rosie is er ondertussen een nieuwe website met webshop online gekomen. Via die weg kunnen klanten gerechten, ijs en cadeaubonnen in voorverkoop kopen. Daarvoor krijgen ze een digitale bon, die ze kunnen inruilen bij de opening van het nieuwe concept.