Ij-Atelier Lier Dililah Brunselaar nam samen met haar ouders de zaak over. © Hélène Baccaert

IJs-Atelier brengt zelfgemaakt schepijs naar Lierse Grote Markt

Aan de Grote Markt in Lier heeft de voormalige ijskraam Elise een nieuwe naam en een nieuwe uitbating gekregen. Dililah Brunselaar (23) en haar ouders namen de zaak over en doopten deze om tot IJs-Atelier. De rebranding is intussen helemaal klaar.

De familie is niet aan haar proefstuk toe. “Mijn ouders zijn al 24 jaar bezig met ijs”, vertelt Dililah. “Ze zijn destijds vanuit Nederland naar België gekomen en zijn toen meteen gestart met het zelf maken van ijs. Ze hebben daar ook opleidingen voor gevolgd. Een tijdlang zijn we met ijs gestopt, maar we kwamen graag in Lier en passeerden hier regelmatig. Zo zagen we dat de zaak over te nemen stond.”

Bij IJs-Atelier ligt de nadruk op vers Italiaans schepijs. Achteraan in de zaak draaien de ijsmachines dagelijks. “We maken het ijs volledig zelf, met verse melk en goede ingrediënten”, zegt Dililah. “Ons bananenijs wordt bijvoorbeeld echt met bananen gemaakt, niet met kleurstof. We vinden het vooral belangrijk dat het ijs lekker is. Mensen vragen soms: is het lekker? Ja, natuurlijk”, lacht ze.

Wisselend aanbod

Naast klassiekers zoals vanille en aardbei wisselt het aanbod geregeld. Ook sorbetijs en lactosevrij ijs staan op de kaart. “Het Dubai-ijs doet het momenteel heel goed. Dat vinden veel mensen fantastisch”, zegt Dililah. “We proberen regelmatig nieuwe smaken uit.”

De zaak biedt verschillende smaken aan. © Hélène Baccaert

Het aanbod blijft niet beperkt tot ijs. Wie op de Grote Markt passeert, kan er ook terecht voor warme wafels met toppings, bubble tea, matcha met aardbei of mango en ijskoffies. “Zeker met het warme weer zijn die ijskoffies een topper”, klinkt het.

Dililah staat samen met haar ouders in de zaak. Volgens haar wordt het nieuwe IJs-Atelier goed onthaald. “Het gaat allemaal heel vlot. In het begin was het voor sommige Lierenaars wat wennen, omdat we een Nederlands accent hebben”, zegt ze lachend. Omdat de zaak pal in het centrum ligt, krijgen ze ook geregeld scholen over de vloer. “Daarom geven we 10 procent korting aan klassen”, zegt Dililah.

De openingsuren hangen deels af van het weer. “Op warme dagen, zoals we er de voorbije periode al enkele gehad hebben, blijven we open tot 21 uur.” De familie wil de zaak de komende tijd ook aan de buitenkant nog verder opfrissen. “We willen er echt een frisse look aan geven.”

Het IJs-atelier is te vinden aan Grote Markt 46 in Lier.